biuro rachunkowe Wieliczka

Zleć to innym czyli dlaczego warto zainwestować w usługi świadczone przez biuro rachunkowe

Każdy przedsiębiorca nawet prowadzący jednoosobową działalność, musi zaksięgować swoje przychody i wydatki oraz rozliczyć je z podatku. Niektórzy w tym celu zatrudniają dodatkową osobę w firmie na stanowisku księgowego. Inni nie chcą tworzyć nowego miejsca pracy, tylko wolą zlecić to firmie zewnętrznej. Preferują tym samym profesjonalistów, którzy oferują szeroki wachlarz usług w tej materii. Dlaczego warto wybrać biuro rachunkowe? Wieliczka, Kraków, Warszawa czy Tarnów, praktycznie w każdym większym lub mniejszym mieście istnieją tego typu firmy.

Dlaczego biuro rachunkowe?

Tego typu firmy oprócz standardowej usługi rozliczania z Urzędem Skarbowych zajmują się też doradztwem finansowym. W razie jakichkolwiek problemów biuro ma wielu pracowników z różnym doświadczeniem, którzy na pewno znajdą rozwiązanie sprawy. Przez hierarchię w firmie i nadzór istnieje też mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia błędów niż w przypadku księgowego, który może być jeden na całe przedsiębiorstwo.

A może księgowa?

Jest to druga możliwość dla przedsiębiorcy przy rozliczeniu z fiskusem. W tym przypadku trzeba utworzyć nowe stanowisko pracy, a wiąże się nie tylko z zatrudnieniem nowej osoby i co za tym idzie odprowadzaniem składek. Dodatkowo pracownikowi przysługuje również urlop, a w przypadku posiadania tylko jednej osoby na tej posadzie może to się wiązać z okresem w roku, gdzie nie ma osoby odpowiedzialnej za kwestie finansowe firmy.

Wybór należy do Ciebie

Tak naprawdę na jaką formę rozliczenia się zdecydujemy zależy to od nas. Pamiętajmy jednak, aby taką osobę lub firmę sprawdzić pod kątem opinii oraz dokumentów potwierdzających uprawnienia do wykonywania zawodu/ świadczenia usług. W przypadku firm możemy sprawdzić w odpowiednich bazach np. Krajowy Rejestr Sądowy (KRS) lub Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczej (CEiDG), dodatkowo do wglądu numer NIP i zaświadczenie REGON, a nawet potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczenia od prowadzenia działalności.

Post Author: zorganizowana