nauka księgowości

Czy rachunkowość to przyszłościowy kierunek edukacji?

Ekonomia i rachunkowość to popularnie wybierany profil w technikach i na studiach. Wydaje się, że marzeniem większości jest własne biuro rachunkowe. Wieliczka, Gdańsk czy też każdy inny zakątek Polski potrzebuje, aby ktoś prowadził księgowość firmy, więc czy wykształcenie ekonomiczne gwarantuje zatrudnienie?

Kariera

Na samym wstępie warto spojrzeć na prawdopodobną przyszłość dziedziny i struktury zatrudnienia. Można zauważyć tendencję do outsourcowania usług księgowych, co za tym idzie najczęściej pracuje się w wyspecjalizowanych firmach, gdzie skupiamy się na konkretnym aspekcie rachunkowości, aby stać się ekspertem.

Częstym rozwiązaniem jest również rozdzielenie pracy dla osoby zatrudnionej w firmie, która będzie głównie zajmowała się czynnościami codziennymi, a do zadań obcej firmy należeć będą inne obowiązki.

Możliwości zdobycia zawodu

Technikum ekonomiczne

Oprócz matury zdaje się państwowe egzaminy zawodowe. W trakcie nauki obowiązują praktyki zawodowe, które dają uczniowi szansę na zdobycie doświadczenia zawodowego w młodych latach. Jest to też doskonała forma dla osób chcących rozwijać się w tym kierunku i zdobyć wykształcenie wyższe, ponieważ ułatwi im to pierwsze lata studiów.

Studia


Jeśli zależy nam na większych zarobkach warto jest zdecydować się na kontynuowanie edukacji, ponieważ aby osiągnąć wyższe stanowisko wymagane jest wykształcenie wyższe.


Kurs rachunkowości

Jednym z prostszych sposobów zdobycia wiedzy z zakresu rachunkowości jest uczęszczanie na kursy tematyczne. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce umożliwia zdobycie 4 certyfikatów potwierdzających posiadanie wiedzy na danym poziomie.

Czy warto wybrać rachunkowość?

Wszystko zależy od preferencji, ale zarobki młodszego księgowego wydają się być zachęcające. W dodatku ogólny obszar poruszanych tematów otwiera ścieżkę na różne kariery związane z biznesem.

Post Author: zorganizowana