Materiały, dodatki i barwy – 3 zasady dżentelmena

Czy garnitury na miarę to jedyna dobra opcja, aby dobrze wyglądać? Jak łączyć kolory i materiały, aby podkreślić elegancki strój? Dowiedz się, jak dbać o swój wizerunek za pomocą kilku prostych wskazówek!

Dobór materiału

Gdzie znaleźć odpowiedni materiał na garnitury na miarę? Warszawa wbrew przekonaniom nie jest centrum całego biznesu w Polsce. Jeśli chodzi o olbrzymi wybór materiałów warto spojrzeć na południowy – zachód od stolicy, a dokładniej – Łódź. W świadomości każdego z nas utarło się przekonanie, że to właśnie tam mamy możemy kupić najróżniejsze materiały. I jest to poprawne przekonanie! Do tej pory wjeżdżając do Łodzi mija się kilkanaście dużych hurtowni i znane każdemu centrum Ptak. Pomimo, że Łódź nie jest tak rozsławiona, jak Paryż czy Londyn, tam też można obejrzeć coroczne pokazy mody. Dla przykładu warto wymienić Złotą Nitkę, Fashion Lab czy Galę Dyplomową Katedry Ubioru. Jeśli jednak jest to trochę za daleko sprawdź ofertę dostępną w sieci, a na pewno coś znajdziesz!

Łączenie materiałów

Jak wiesz oprócz garnituru nosi się też pasek, buty, zegarek i koszulę. Dlatego najlepiej jest dowiedzieć się jak łączyć odpowiednie materiały i barwy, tak aby stanowiły one spójną całość. Najlepszą osobą do udzielenia porady będzie w takiej sytuacji – krawiec. Warszawa może słynąć ze stylu i pomysłowości, ale nie trzeba mieszkać w stolicy, aby porozmawiać z kimś znającym się na modzie. Jeśli chcesz najpierw na własną rękę zaczerpnąć wiedzy w sieci jest kilkaset artykułów mówiących, jak odpowiednio się ubrać!

A czego nie robić?

Poszetka i krawat o tym samym wzorze – to może być dla większości osób mylące, ale nie powinno się w ten sposób łączyć ozdób. Pomimo tego, że aktualnie w ofercie często proponuje się takie komplety, lepiej jest z nich zrezygnować.

Białe skarpetki do garnituru

To błąd, który na szczęściej jest coraz rzadziej widywany, ale jednak warto o nim wspomnieć. Czemu tak nie robić? Po pierwsze nie wypada, po drugie nie wygląda to dobrze…

Łączenie dodatków czarnych i brązowych

Tutaj można polemizować, że niepochlebna opinia o brązie jest przestarzała, ale łączenie elementów skórzanych w różnych barwach nigdy nie było w modzie i raczej nie będzie.

Podsumowując, każdy w garniturze może dobrze wyglądać, jednak czasem warto dłużej poszukać i spędzić nad tym trochę czasu, aby nie musieć się potem martwić niedopasowanym strojem.

Post Author: zorganizowana