spawarki producent

Spawarka inwertorowa. Jakie powinna mieć funkcje?

Spawanie wielu osobom na pierwszy rzut oka wydaje się trudnym zadaniem. Pojęcia takie jak spawarka IGBT albo różnego rodzaju wartości, jak na przykład spawarka 300a, brzmią niezwykle abstrakcyjnie. Kiedy jednak przyjrzeć się temu zagadnieniu bliżej, okazuje się, że spawanie nie jest wcale tak skomplikowanym zadaniem. Oczywiście pod warunkiem, że zdecydujemy się na zakup odpowiedniej spawarki. Producent takich urządzeń ma w swoim arsenale spory wybór sprzętu, ale najpopularniejsze są te inwertorowe. Jakie zatem powinny mieć funkcje?

Łatwy start i precyzja

Spawarka służy do łączenia różnego rodzaju elementów. W zależności od modelu, możemy spawać rozmaitymi metodami, takimi jak MMA, TIG czy MIG/MAG. Oprócz mocy samego urządzenia ważną rolę odgrywają również dodatkowe funkcje, które znacznie ułatwią nam spawanie.

Podstawą jest funkcja Hot Start. Dzięki niej łuk spawalniczy powstaje tuż po zetknięciu się elektrody z materiałem. To znacznie ułatwia zapłon i pozwala od razu przystąpić do pracy. Rozwinięciem tej pomocy, którą urządzenie zaoferowało nam już na starcie, jest funkcja Arc Force. Takie spawarki automatycznie regulują prąd, dzięki czemu łuk nie wygasa. To funkcja przydatna szczególnie spawaczom o mniej wprawnej ręce.

Bezpiecznie i bez sklejania

Nawet bardziej doświadczone w tym fachu osoby doceniają jednak również funkcję Anti Stick. To zabezpieczenie przed sklejeniem się elektrody ze spawanym materiałem, do czego może dojść, kiedy za bardzo je do siebie zbliżymy.

W trakcie spawania nie można zapominać o zachowaniu bezpieczeństwa. Maska spawalnicza i rękawice to absolutne minimum. Warto też sprawdzić, czy spawarka inwertorowa ma funkcję VRD. Dzięki niej w czasie przerwy w spawaniu napięcie automatycznie się obniża, chroniąc przed ewentualnym porażeniem. Dzięki temu zarówno sam spawacz, jak i osoby w jego otoczeniu są zdecydowanie bardziej bezpieczne.

Post Author: zoadmino