siatki ogrodzeniowe stalowe

Ogrodzenie z siatki ocynkowanej – co to jest i ile kosztuje?

Siatka ocynkowana odznacza się dużą odpornością na korozję i działanie innych czynników atmosferycznych.

Kiedy wybrać ogrodzenie z siatki ocynkowanej?

Siatki ogrodzeniowe stalowe produkuje się grubego, wytrzymałego drutu, odpornego na zniekształcenia i uszkodzenia mechaniczne. Pasuje zarówno do ogrodzenia domów prywatnych, jak i przedsiębiorstw i hal produkcyjnych. Drut można również wykorzystać jako materiał przewodzący w formie pastucha dla zwierząt hodowlanych.

Grubość drutu

Siatki ocynkowane produkuje się z różnej grubości drutu. Można stworzyć je pod indywidualny wymiar, ale także kupić gotowe. Istnieje siatka ogrodzeniowa ocynkowana 3 mm, siatka ogrodzeniowa ocynkowana 2,7 mm, itd. Wybór jest na tyle duży, aby nie było potrzeby tworzenia siatki na indywidualny wymiar.

Zastanawiasz się nad wysokością swojego ogrodzenia? Zajrzyj tu: Na jaką wysokość ogrodzenia się zdecydować?

Jak kupuje się siatkę?

W ofercie większości sklepów widnieje siatka ogrodzeniowa na metry. Zazwyczaj w ten sposób się ją kupuje. Należy wówczas dokładnie odmierzyć teren, który chcemy ogrodzić siatką.

Czy nierówny teren ma znaczenie?

Nie. Na szczęście, przy wyborze ogrodzenia z siatki ocynkowanej nie musimy martwić się nierówną powierzchnią. Siatki te są zarówno stabilne, jak i elastyczne. Można ustawić je na każdym terenie, a koszty zakupu są naprawdę niewielkie.

Ile to kosztuje?

Siatka ogrodzeniowa należy do grupy najtańszych materiałów. Jej cena zależy od kilku czynników, ale głównie od grubości drutu, z jakiego jest wykonana. Siatka ogrodzeniowa zgrzewana kosztuje więcej od innych, ponieważ tworzy się ją z solidnego, sztywnego drutu. Ponadto, tańsze są siatki niepokryte żadną warstwą ochronną. Nie są jednak aż tak wytrzymałe.

Stosunek jakości do ceny

Siatki ogrodzeniowe bez wątpienia proponują nam najlepszy stosunek jakości do ceny. Bez względu na rodzaj, za metr siatki ogrodzeniowej nie zapłacimy więcej niż 10 złotych. Nie jest to duża kwota, zwłaszcza patrząc na cenę, jaką trzeba zapłacić za inne materiały do budowy ogrodzeń. Decydując się na ogrodzenie z siatki, wybieramy najlepszy stosunek jakości do ceny.

Post Author: zoadmino