leczenie stomatologiczne

Dlaczego leczenie stomatologiczne jest najczęściej drogie?

Większość z nas omija dentystów szerokim łukiem. Bardzo często jest to związane z obawą przed bólem, ale także i z finansami. Doskonale wiemy, że udając się do stomatologa w celu wyleczenia jednego zęba, lekarz z pewnością wskaże nam także inne zęby, które wymagają naprawy. Dlaczego leczenie zębów wiąże się z tak dużymi kosztami? Sprawdź!

Niezbędne medykamenty

Podczas leczenia zębów, dentyści wykorzystują liczne medykamenty. Wśród nich znajdziemy preparaty znieczulające. Najpopularniejszym i jednym z mocniejszych środków jest Ubistesin. Cena tego produktu to około 100 zł za 50 ampułek. Kolejnym często wykorzystywanym przez lekarzy specyfikiem jest Lignocainum. Cena rynkowa to około 30 zł za 30g preparatu. Nie tylko w stomatologii wykorzystuje się preparaty znieczulające. Także udając się do dermatologa może nam zostać zaaplikowany środek Lidocain Egis, który stosuje się głównie do znieczulenia błon śluzowych podczas małych zabiegów chirurgicznych. W niektórych sytuacjach znieczulenia są konieczne i są wliczane w cenę wizyty.

Przygotowanie pacjenta do leczenia

Lekarz, chcąc prawidłowo zdiagnozować dolegliwość pacjenta, może zlecić wykonanie zdjęcia RTG. Oczywiście takie „badanie” także jest kosztowne. Najlepiej więc znaleźć taki gabinet, w którym ceny będą najniższe. Wówczas będziemy w stanie zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. Raz na dwa lata można także wykonać zdjęcie RTG za darmo, udając się do punktów współpracujących z NFZ.

Wiedza lekarza

Każdy kto dużo się w życiu uczył, czy to w szkole czy na uczelniach wyższych, ceni swoją wiedzę i będzie potrafił zrozumieć lekarza, który aby stać się fachowcem w swojej dziedzinie musiał poświęcić znacznie więcej lat na naukę. Dlatego też udając się do prywatnych klinik stomatologicznych, ceny za zabiegi wydają się być kosmiczne, ale czy sądziliśmy, że za lata nauki, dentyści będą pracować za darmo?

Post Author: zoadmino