reka dziecka

Czemu warto mieć rolety w pokoju dziecka?

Aranżując pokój dziecięcy każdy rodzic marzy o tym, aby był on idealnym miejscem dla naszego potomstwa. Zwracamy uwagę na kolor ścian, odpowiednie łóżeczko i zabawki. A czy ktoś z nas myśli o zakupie odpowiedniej rolety mini, na wymiar lub standardowej? Jeśli nie, to po przeczytaniu tego artykułu zaczniecie!

Odpowiednia ilość światła

Lato i wiosna to piękny czas dla dzieci. Mogą się swobodnie bawić do późna. I właśnie już tutaj pojawia się problem większości rodziców. Wraz z wydłużeniem się dnia nasze maluchy mogą mieć problem z zasypianiem, ale z pomocą przychodzi roleta dzień noc. Jasny szary, ciemniejsze odcienie beżu czy inna barwa, która będzie pasowała do wystroju pokoju sprawi, że w pokoju będzie dużo ciemniej. A sami wiemy, że dużo lepiej śpi się w ciemnych miejscach. Wyspane dziecko to szczęśliwi rodzice, a może na odwrót? Ważne, że taka drobna zmiana może dużo zmienić!

Regulacja temperatury

Inną ważna właściwością rolet jest kontrola temperatury. Oczywiście nie należy się spodziewać obniżenia temperatury, która konkurowała by z klimatyzacją. Jednak kilka mniej w lecie jest zawsze mile widziane, szczególnie gdy mowa o oknach południowych lub na poddaszu. Tutaj roleta dzień noc ecru, beż czy nawet biel będzie się świetnie spisywać! Opuszczona roleta sprawi, że nagrzewać będzie się materiał – będzie on tarczą chroniącą pokój od zewnętrznych warunków atmosferycznych.

Prywatność

Nie możemy zapomnieć, że w pokoju dziecięcym tworzą się pierwsze wspomnienia rodzinne – karmienie, przebieranie i nocne czytanie bajek. Te intymne momenty są cudowną kwintesencją rodzicielstwa, dlatego ważne jest, aby nikt ich nie zakłócał. Zasłonięcie rolet sprawi, że wszyscy domownicy będą czuli się swobodniej, więc koszt kilkudziesięciu złotych nie jest wcale duże, patrząc na spokój, jaki dzięki temu otrzymujemy.

Post Author: zoadmino