książki

Zbyt ciężkie książki w plecaku? Zobacz jak temu zaradzić!

Młodzieżowe plecaki dla dziewczyn powinny dbać o ich odpowiednią postawę. Ta sama sytuacja ma miejsce, gdy kupujemy plecak dla chłopca do pierwszej klasy. W tym względnie nie ma różnicy płeć ani wiek dziecka – musimy zadbać o zdrowy rozwój naszej pociechy. Jak możemy im ułatwić noszenie niewygodnych plecaków?

Kilka rad

Może znamy firmy, które produkują dobre plecaki w odpowiedniej cenie?Zaufana marka najlepiej spełni nasze oczekiwania. Oczywiście należy również sprawdzić usztywnienie, szelki i wszelkie inne parametry, które będą ważna dla poprawnej postawy dziecka. Jeśli nie jesteśmy pewni możemy poczytać opinię o St. Majewskim, Coolpacku czy paso. Plecaki na kółkach też mogą być rozsądnym, ponieważ odciążają kręgosłup dziecka. Z drugiej strony natomiast, są cięższe i obciążają jedną stronę ciała naszej pociechy.

Czy to oznacza, że nic nie możemy zrobić? Nie do końca. Można zacząć walczyć w inny sposób…

Po co nam te książki?

Tutaj skupimy się na konkretnej kwestii – książki, które codziennie dzieci muszą brać do szkoły stanowią duża większość wagi całego plecaka. Aby temu zaradzić należy zredukować ich ilość. I nie chodzi tutaj o strajk, gdzie dzieci nie będą nosić książek za co będą karane minusami lub wpisaniem nieprzygotowania. Lepszym rozwiązaniem będzie dialog pomiędzy kadrą nauczycielską a przedstawicielami rodziców. Można zaproponować:

  • przeprowadzenie zbiórki na zakup książek do klas,
  • odkupić używane książki starszych roczników lub zaproponować im inne korzystne benefity,
  • zostawianie przez uczniów swoich podpisanych książek w sali,
  • zamontowanie szafek na rzeczy,
  • wyświetlać potrzebne treści na projektorze,
  • czy wiele innych możliwości!

Post Author: zoadmino