odzież

Od kiedy odzież ostrzegawcza stała się modna?

Czy zauważyliście, że odblaskowa odzież robocza weszła do naszego życia codziennego? Skąd pojawiła się moda na takie rozwiązania i czy odzież ostrzegawcza damska i męska pozostanie z nami na dłużej?

Od kiedy bluzy robocze odblaskowe i inne elementy ostrzegawcze stały się popularne?

Na popularyzację odzieży odblaskowej możemy znaleźć kilka wpływów, my w tym artykule skupimy się na naturalnym cyklu mody.

Świat mody

Tutaj możemy pierwszy raz zaobserwować pojawienie się odzieży odbijającej światło w 2004 roku na pokazie Alexandra Mc’Queena. Od tego czasu powoli w niektórych projektach pojawiały się elementy, które odbijały światło. Coraz więcej domów mody decydowało się na wykorzystanie tego nietuzinkowego efektu w swoich kreacjach. I nie mówimy tutaj o przedsiębiorstwach sportowych, takich jak Adidas czy Nike, gdzie odblaski pojawiają się często. W tym roku odblaskami zainteresowała się luksusowa marka modowa – Prada!

Taka moda może pokazywać, że chcemy być zauważanie – dosłownie i w przenośni. W ostatnich latach pokochaliśmy brokat, satynę i odblaski. Wszystkie z nich łączy jedna cecha – są wyjątkowe.

Trend na skalę masową

Jak widzicie, sami możecie na własnej skórze zobaczyć, że trend ten robi się z roku na rok coraz mocniejszy. W większości sklepów sieciowych możemy znaleźć ubrani, które będą w całości wykonane z materiałów odbijających światło lub tylko ich elementy będą błyszczeć pod wpływem promieni. Najczęściej są to ubrania sportowe lub streetwear. Co nie zmienia to faktu, że odblaski są teraz wszechobecne i dalej będą ewoluowały. A Ty, wolisz odblaskowe buty czy kurtkę?

Post Author: zoadmino