kobieta w zimę

Odzież odblaskowa na jesień i zimę – czemu warto ją nosić!

Kamizelki ostrzegawcze siatkowe kojarzą się nam z jednym – najczęściej słabo płatną pracą fizyczną, ale bluza odblaskowa z kapturem już może wejść do codziennych stylizacji. Zobaczcie czemu odzież odblaskowa powinna zagościć w waszej garderobie na dobre!

Bluzy odblaskowe damskie powoli zyskują na popularności. Nie jest to za sprawą zwiększenia bezpieczeństwa, a jedynie podążanie za modą. W tej części skupmy się na kwestii, która powinna być dla nas istotniejsza – bezpieczeństwie na drodze. Jesienią i zimą jest to szczególnie ważne, ponieważ Słońce jest z nami dużo krócej i często towarzyszą nam złe warunki atmosferyczne, które dodatkowo utrudniają sprawną komunikacje.

Odzież odblaskowa zwiększa widoczność po zmroku

Nawet w oświetlonych miastach spacerowanie po zmroku może być niebezpieczne dla przechodniów. Osoba przechodząca na pasach jest widoczna dla kierowcy z odległości około 25 metrów. Jeśli samochód jedzie całkiem szybko nie zdąży wyhamować lub szybko gwałtownie zmieni kierunek jazdy – obie z tych sytuacji mogą doprowadzić do wypadku. Jeśli natomiast dana osoba założy na siebie ubrania z elementami, które odbijają światło przejeżdżające auto będzie miało kilkukrotnie dłuższa ścieżkę hamowania. Dla własnego zdrowia warto wypróbować to rozwiązanie.

Wyróżnij się!

Szarości, czernie i ewentualnie odcienie beżu – to one królują od początku zimy i jesieni w garderobach większości Pań. Wcale nie musi tak być! Wybierając szarą kurtkę możemy zdecydować się na klasyczne rozwiązanie lub być bardziej awangardowy strój – szarą świecąca kurtkę. Skoro był już brokat, folia to czemu nie spróbować z odzieżą odblaskową!

Post Author: zoadmino