urodziny

Ubrania na wyjątkowe okazje dla dziecka – chrzciny, urodziny i babci imieniny

Pierwsze rodzinne imprezy mogą być stresujące dla dzieci. Po pierwsze, nie wszystkie sukienki okazjonalne dla dziewczynek są wygodne. Kolejną powodem do stresu jest zwiększona ilość ludzi – ciocie, które rzadko się widuje czy kuzyni z daleka. Jak ubrać dziecko na taką okazję, aby czuło się komfortowo?

Ubrania na wesele dla dzieci czy bardziej codzienne stylizacje

Na szczęście żyjemy w czasach, gdy ładny strój może być też wygodny. Nie ważne czy kupujemy spódniczki dla niemowląt, sukienki balowe czy garnitur dla synka najważniejsza w każdej sytuacji będzie wygodna dziecka. Oprócz tego możemy podzielić ubrania na dwie kategorie – ubrania eleganckie i zwyczajne, które mogą być eleganckie. Zastanówmy się, które będą wpisywały się w jakie okazje.

Ubrania eleganckie

Ten rodzaj ubrań to piękne, duże sukienki i komplety garniturków z szelkami. Raczej nie wystylizujemy takich strojów na co dzień, ale świetnie będą pasowały do dużych imprez rodzinnych czy bali. Jeśli chcemy aby dziecko chętnie ubierało taki strój sprawdźmy:

  • materiał, z którego został wykonany,
  • rodzaj naszyć, brokatu czy innych elementów, które mogą drażnić skórę,
  • wygodę ruchu.

Ubrania codzienne

Może też nie są do końca codzienne, ale jednak widujemy je częściej w stylizacjach. Mowa o koszulach, eleganckich spódniczkach czy ciemniejszych butach. Taki strój dziecko ubierze zarówno na urodziny jak i na niedzielny spacer. W tym przypadku głównie powinniśmy skupić się na:

  • rozmiarze,
  • dopasowaniu,
  • i kolorach.

Elementy wymienione wcześniej też są oczywiście ważne, ale ubrania, które dzieci noszą z reguły spełniają te założenia.

Post Author: zoadmino