kołdra

Kiedy powinniśmy kupić pierwszą kołdrę dla dziecka?

Kupując wyprawkę dla dziecka na liście możemy znaleźć olbrzymią ilość różnych przedmiotów. Niektóre rzeczy kuszą nas swoją dobrą reklamą, inne nietypowym design’em, a niektóre chcemy kupić z troski. A kiedy na liście zakupów powinny znaleźć się śpiworki, kołdry z wypełnieniem, kołdry puchowe i poduszki?

Kołdry – nie dla niemowlaków

Kołdry nie powinny być wykorzystywane przez niemowlęta, ponieważ w łatwy sposób mogą zablokować dziecku dostęp do powietrza. Dużo lepszym rozwiązaniem dla takich maleństw będą sprawdzone, testowane i certyfikowane śpiworki. To właśnie one, wraz z spaniem na plecach, brakiem poduszki, spaniem w jednym pokoju z rodzicami i sztywnym materacem są czynnikami, które mogą uchronić nas przed tragedią.

Kołdry – dla przedszkolaka

Czas pójścia do przedszkola to często czas, gdy zmieniamy też łóżeczko dziecka. To idealny moment, aby kupić dziecku nowa kołdrę np. w sklepie https://www.karo.waw.pl/. Dobrym rozwiązaniem są kołdry z wypełnieniem, ponieważ są wygodne i będą równomiernie okrywały dziecko. Oczywiście możemy kupić kołdrę, poduszkę i poszewki. Jednak ruchliwe maluchy mogą w nocy przekopać całą kołdrę na jedną stronę i spać jedynie pod poszewką.

Kołdry – dla starszego dziecka

Gdy dziecko będzie już starsze nie powinniśmy mieć problemu z doborem kołdry, ponieważ często właśnie wtedy decydujemy się na zakup pełnowymiarowej kołdry. Z zakupem kołdry puchowej poczekajmy właśnie do tego momentu, w końcu taki wydatek może wynieść nawet kilkaset złotych. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie ciągłego kupowania nowej kołdry, szczególnie, że nastolatkowie mogą bardzo dużo urosnąć na przestrzeni roku lub dwóch.

Post Author: zoadmino