łóżka wodne

Łóżko wodne – poznaj jego wady i zalety

Wiele osób każdej nocy miewa problemy ze snem. Mogą się one przekładać później na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu w ciągu dnia. Kiedy budzimy się ospali, nasz mózg nie pracuje na takich obrotach, na jakich powinien. Mamy także mniej energii oraz możemy odczuwać nieprzyjemny ból mięśni spowodowany spaniem w złej pozycji, po tym jak w końcu udało nam się zasnąć. Rozwiązaniem problemów ze snem są łóżka wodne. Jakie są zalety i wady tego typu mebli? Dowiesz się tego z dalszej części tekstu.

Łóżka wodne – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Temat łóżek wodnych wciąż nie jest tak popularny jak mogłoby się wydawać. Mnóstwo osób, które urządzają sypialnię, wybiera łóżka pasujące do pozostałych mebli. Dlaczego jednak warto rozważyć zakup łóżka wodnego?

Dają przyjemne ciepło

Przede wszystkim, jest to doskonała opcja, dla osób, które wiecznie odczuwają chłód i przez to też mają największe problemy ze snem. Bardzo wiele łóżek wodnych posiada zamontowanie grzałki, które sprawiają, że powierzchnia spania jest przyjemnie ciepła. Oczywiście istnieje możliwość wyregulowania termostatu do takiej temperatury jaka będzie dla nas odpowiednia. Dzięki temu problem chłodu odczuwanego podczas snu zniknie raz na zawsze.

Działają relaksująco na mięśnie

Dzięki podgrzewanemu materacowi także mięśnie stają się bardziej rozluźnione. Oczywiście ma na to także wpływ woda falująca we wnętrzu materaca, która sprawia, że mamy wrażenie jakby każda partia naszego ciała, była poddawana masażowi. Sen na łóżku wodnym zdecydowanie poprawi efektywność naszego nocnego relaksu i dodatkowo sprawi, że o poranku obudzimy się odprężeni jak nigdy wcześniej.

Pozytywnie oddziałują na nasze zdrowie

Kolejnym aspektem, który przemawia na korzyść łóżka wodnego jest to, że poprawia pracę układu krwionośnego. Dodatkowo leżąc na takim łóżku, powierzchnia materaca idealnie dopasowuje się do pozycji w jakiej śpimy, minimalizując powstawanie ucisku na poszczególne partie ciała. Dodatkowo takie łóżka są zalecane kobietom w ciąży, które bardzo często odczuwają bóle pleców. Materac wodny pozwoli im na spokojny i głęboki sen.

Łóżka wodne – jakie mają wady?

Największą wadą łóżka wodnego jest zdecydowanie jego wygórowana cena. Za jedne z najtańszych modeli zapłacimy około 4000 zł. Oczywiście w katalogach meblowych czy też w sklepach internetowych z wyposażeniem wnętrz, możemy znaleźć modele, które kosztuję nawet 3 razy tyle. Są one jednak wyposażone w liczne udogodnienia, których zadaniem jest zapewnienie maksymalnego komfortu podczas snu.

Post Author: zoadmino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *