pościel bawełniana

Jaka pościel jest najlepsza do spania?

Sen jest podstawą do funkcjonowania i zajmuje dużą część naszego życia. Na jego jakość wpływają zarówno czynniki pośrednie takie jak stres czy sposób odżywiania, jak i bezpośrednie, którymi są materac i pościel. Zastanawiacie się dlaczego właśnie pościel? W tym artykule odpowiemy na to pytanie i doradzimy jaka pościel będzie najodpowiedniejsza dla wartościowego snu. 

Materiał pościeli kluczem do jakościowego snu

Tkanina, jaką wybierzemy będzie tutaj grała główną rolę. Jest to bardzo ważne, gdyż sztuczne włókna bardzo szybko tracą kolor oraz mogą podrażniać. Ten ostatni aspekt szczególnie ważny będzie dla alergików dla których nieodpowiedni materiał może być bardzo niekorzystny i powodować większe skutki uboczne niż tylko zły sen. Dodatkowo sztuczne włókna niedostatecznie przepuszczają powietrze, co może wpływać na nadmierne wytwarzanie ciepła i potliwość, co w szczególności nie będzie wskazane latem.  Co więcej na niektórych materiałach, w tym tych łatwo gromadzących wilgoć szybciej rozmnażają się bakterie wpływając na rozwój wysypek, które uniemożliwiają prawidłowy sen. 

Już wiemy jakie materiały mogą być dla nas szkodliwe i co mogą powodować. Przyjrzyjmy się zatem tym, które będą wpływać na jakość snu (więcej na ten temat piszemy w artykule https://zorganizowana.pl/2021/05/12/jak-poprawic-jakosc-snu-rola-koldry-poduszki-i-materaca/) . Ogólnie zaleca się sięganie po naturalne materiały będzie to jedwab, len, wełna czy też bawełna. Idealnym przykładem będzie tutaj pościel satyna bawełniana andropol. Jest to produkt polski gwarantujący wysoką jakość i 100% splot bawełniany. Powinniśmy zwracać dużą uwagę na skład produktu. 100% skład daje gwarancję wysokiej jakości. 

Jaką pościel wybrać? 

Pościel nie powinna być za duża, ani za mała w porównaniu do rozmiarów naszej kołdry i poduszki. Ma to głównie znacznie pod kątem jej podatności na zniszczenia oraz na jej ułożenie podczas snu, które może być niewygodne i wpływać na jego komfort. Dlatego dla dzieci zdecydowanie sprawdzi się pościel bawełniana 140×200. Jest to standardowy rozmiar pościeli dla młodszych domowników. Dodatkowo bawełna jest higroskopijna i łatwo wchłania wilgoć. W szczególności będzie to przydatne latem, kiedy organizm częściej się poci. W tym okresie również sprawdzi się pościel satynowa bawełna, która ze względu na lekko śliski materiał daje odczucie delikatnego ochłodzenia, które jest bardzo istotne latem. 

Post Author: zoadmino