Nowoczesne wnętrze salonu – na jaki styl się zdecydować?

Nowoczesne wnętrze salonu może okazać się pragnieniem, które napędzi Cię do wykonania drobnych zmian w Twoim mieszkaniu. Salon w stylu angielskim zdążył już Ci się znudzić, a przedpokój w bloku to pomieszczenie, którego nie opłaca się według Ciebie urządzać, bo jest zbyt małe? Zmiany w salonie będą najlepszym pomysłem! To w nim spędzamy w ciągu dnia najwięcej czasu i to on musi być dopracowany do perfekcji. Na jaki styl się zdecydować i co właściwie zmienić? Podpowiadamy!

Nowoczesne wnętrze salonu – najpopularniejsze style

W ciągu ostatnich kilku lat na rynku wnętrzarskim pojawiło się bardzo wiele propozycji aranżacji mieszkań. Na który styl zdecydować się więc do swojego salonu?

Styl industrialny

Styl industrialny charakteryzuje się surowością. Wyglądem ma przypominać stare, opuszczone fabryki. Najlepiej, by ściany były betonowe bądź pokryte tapetą imitującą beton, rury widoczne, lampy imitujące naftowe, a gdzieniegdzie przebijała się cegła. To styl raczej zimny i nie każdy się w nim odnajdzie. Decydując się na styl industrialny raczej nie poczujemy się przytulnie.

Styl skandynawski

Styl skandynawski to nieco cieplejsza odmiana stylu industrialnego. Również królują w nim szare barwy i kolory, ale kanapy są bardziej przytulne. Można również przebierać w dodatkach – mile widziane są plakaty i obrazy, np. kształty geometryczne lub abstrakcja.

Styl boho

Styl boho to już zupełnie inna stylistyka niż dwa poprzednie style. Charakteryzuje się beżowymi i białymi odcieniami, wikliną, słomą i dużą ilością roślin. Wnętrze boho lubi także dziergane koce i ozdoby na ścianę, puchate poduszki i dywany. We wnętrzu boho można zdecydowanie poczuć się jak w domu.

Styl glamour

Styl glamour to zwykle styl, który najbardziej podoba się kobietom. Nie ma konkretnych kolorów i odcieni, ale charakteryzuje się przede wszystkim swoistym przepychem. We wnętrzach w stylu glamour znajdziemy przede wszystkim ogromne, welurowe i pikowane kanapy, najczęściej z ozdobnymi, błyszczącymi nóżkami. Styl glamour lubi także przezroczyste stoły i konsole, złote i srebrne dodatki i cięte kwiaty. Mile widziane będą obrazy kobiet bądź plakaty związane z modą i urodą.

Post Author: zoadmino