słupki siatki ogrodzeniowe

Jak ozdobić ogrodzenie z siatki? Najciekawsze pomysły

U niektórych wciąż pokutuje pogląd, według którego siatki ogrodzeniowe wykorzystywane do ogradzania działek czy posesji to rozwiązanie brzydkie, przeznaczone dla tych, którzy chcą jak najbardziej oszczędzić na ogrodzeniu. Tymczasem odpowiednio zagospodarowana siatka ogrodzeniowa powlekana może być elementem estetycznej i oryginalnej kompozycji. Przedstawiamy trzy pomysły na to, jak urozmaicić taką konstrukcję.

Siatki ogrodzeniowe ozdobione roślinami

Siatka świetnie sprawdzi się u osób, którym podoba się rustykalny styl urządzania wnętrz i przestrzeni. By uzyskać wokół posesji taki efekt, siatki ogrodzeniowe należy obsadzić roślinami. Przy ogrodzeniu z powodzeniem wyrosną powojniki z kolorowymi kwiatami, winorośl czy groszek pnący. Wszystkie stanowią elementy krajobrazu kojarzącego się z wiejską sielanką. Mogą z nich powstać kolorowe i pachnące kompozycje.

Siatka w niestandardowych kolorach

Czasami do nadania ogrodzeniu wyjątkowego wyglądu nie potrzeba skomplikowanych pomysłów. Wystarczy odpowiednio przemyśleć kwestię malowania siatki. Zazwyczaj powłoka, która otacza druty, ma określony kolor, o którym decyduje producent. Umiejętny dobór różnokolorowej siatki może stworzyć wokół domu ciekawy układ kolorystyczny, komponując się z barwami elewacji czy też otaczającego budynek ogrodu. Również już zamontowaną siatkę można odpowiednio pomalować, by zmienić otoczenie domu. Takie prace poprzedza się oczyszczaniem siatki, co tylko przedłuży jej żywotność.

Oryginalne słupki ogrodzeniowe

By nadać ogrodzeniu z siatki dekoracyjny wygląd warto pomyśleć także o słupkach ogrodzeniowych. Tradycyjne, metalowe pręty nie wyglądają najlepiej. W tym przypadku również można jednak pomyśleć o oryginalnych kolorach. Warto także rozważyć montaż słupków o różnym kształcie – nie tylko tych okrągłych, ale również o ostrych kantach. Ogrodzenie będzie wyglądać solidniej, gdy postawimy na słupki ogrodzeniowe z charakterystycznym daszkiem.

Post Author: zoadmino