zegarek do biegania

Jakie akcesoria do biegania powinien posiadać początkujący biegacz?

Decydując się na rozpoczęcie aktywności jaką jest bieganie pojawia się kilka pytań. Pierwszą rzeczą, w którą musimy się zaopatrzyć jest odpowiedni strój, bez niego ani rusz! Jednak każdy wie, że wygodne ubranie jest podstawą treningu. Jakie są jeszcze inne elementy, które powinien posiadać każdy biegacz? W tym mini poradniku odpowiemy na to pytanie. Zaczynamy!

Maska do biegania

Dla wielu osób może być zadziwiający fakt, jak bardzo w dzisiejszych czasach jest potrzebna maska antysmogowa do biegania. Nie wspominając, że tak naprawdę każdy wychodząc w domu na zewnątrz na dłużej niż 30 minut, w szczególności zimą, powinien rozważyć zakup maski. Podczas biegu oddychamy intensywnie i głęboko, co dodatkowo naraża płuca na gromadzenie zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Z tego względu biegacze powinni rozważyć jej zakup.

Maski antysmogowe można znaleźć w różnych wersjach. Dla osób, które biegają są dedykowane maski z oddychającymi materiałami oraz technologią, która zapobiega wilgotnieniu i wzmacnia przepływ i filtrację powietrza. Jest to bardzo ważne, by móc komfortowo w niej biegać.

Zegarek do biegania

Na rynku jest dostępnych wiele funkcjonalnych zegarków sportowych. Wiele osób używa ich na co dzień do pomiaru liczby kroków czy tętna. Można znaleźć naprawdę wiele zegarków, które będą dokładnie mierzyć aktywność – liczbę spalonych kalorii, tętno, czas oraz zaznaczą na mapie pokonaną trasę. Jest to świetny sposób nie tylko do pomiaru naszych treningów, ale i czynnik, który będzie pokazywał wykonany wysiłek i motywował do podejmowania dalszej aktywności.

Poza tradycyjnymi zegarkami na rynku można znaleźć również pulsometry, które mierzą jedynie nasz puls. Jest to dużo tańsza opcja, która jednak daje wartościowe informacje, w szczególności dla osób biegających w oparciu o swoje tętno.

Jeśli nie chcecie wydawać dużo pieniędzy warto również rozważyć opaski sportowe. Są to mniejsze wersje rozbudowanych zegarków, w których można znaleźć wiele dodatkowych funkcjonalności. Poza opcją treningów mamy również możliwość połączenia go z telefonem czy ustawienia budzika na wibracje.

Roller – wałek do masażu

Każda osoba podejmująca jakiekolwiek ćwiczenia musi wiedzieć, jak ważne jest wykonywanie rozgrzewki i rozciągania. Roller jest narzędziem, które przed treningiem wspomoże aktywację mięśni, a po ich rozciąganie. Jest to ciekawy gadżet, który przyda się np. wykonując ćwiczenia na łydki. Każdy biegacz powinien zadbać o treningi, które wzmocnią nogi, a tuż po nich o odpowiednie rozciąganie, które wspomoże ich regenerację. Wałek będzie do tego świetną pomocą.

Istnieje wiele gadżetów, które są przydatne dla biegaczy. My wymieniliśmy 3, które będą wystarczające dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą aktywnością. Warto wspomnieć, że na początek nie trzeba infestować w drogie dodatki. Wszystkie z wymienionych gadżetów znajdziemy w atrakcyjnych cenach, a ich posiadanie usprawni ciężkie treningi biegowe.

Post Author: zoadmino