dobre miejsce na billboard

Jakie miejsca najlepiej nadają się na umieszczenie billboardu?

Reklama dźwignią handlu – to powiedzenie funkcjonuje już od lat, ale nadal nie straciło na aktualności. W ostatnim czasie wiele z tradycyjnych działań reklamowych przeniosło się do internetu. Ważnym elementem działań promocyjnych w wielu branżach pozostaje jednak zewnętrzna reklama. Katowice, Kraków czy Gdańsk, na ulicach widzimy mnóstwo szyldów, plakatów i billboardów. Największe są te ostatnie. Gdzie je jednak umieścić, by były dobrze widoczne? Podpowiadamy!

Miejsce na billboard – najbardziej ruchliwe okolice

Cena billboardu jest większa, niż koszt oklejenia auta reklamą, ale warto podjąć ten wydatek. Swojego zadania z pewnością nie spełnią jednak billboardy w odludnych okolicach. Cóż z tego, że będą wówczas wyraźnie się wyróżniać z powodu braku konkurencji. Najwięcej atutów mają billboardy usytuowane w ruchliwych miejscach. Mogą to być największe skrzyżowania, często uczęszczane trasy, a także te, które… najczęściej się korkują. Kierowcy i pasażerowie stojących samochodów będą mieć więcej czasu, by zapoznać się z ofertą i zwrócić uwagę na plakat.

Świetną lokalizacją billboardów mogą być także okolice miejsc, które odwiedza dużo ludzi, nawet jeśli są położone nieco na uboczu. Warto więc rozważyć umieszczenie reklam w okolicach galerii handlowych czy stacji benzynowych, a także dużych zakładów produkcyjnych.

Miejsce na billboard – przedmieścia i rogatki miast

Gdzie jeszcze warto umieścić billboard? Sosnowiec czy Wrocław, dobrym miejscem mogą być okolice wjazdowych ulic do miasta. Duże miejscowości ściągają ludzi z pobliskich miasteczek i wiosek, którzy codziennie pokonują tę samą trasę. Billboard przy niej umieszczony pozwoli dobrze zbudować rozpoznawalność marki.

To także świetna lokalizacja dla reklam lokalnych firm, takich jak placówki usługowe czy sklep z narzędziami. W ten sposób mogą poinformować wjeżdżających o tym, gdzie szukać ich placówek.

Post Author: zoadmino

1 thought on “Jakie miejsca najlepiej nadają się na umieszczenie billboardu?

    Maurycy_w

    (12 sierpnia 2021 - 11:43)

    Billboard to świetny pomysł na reklamę, ale ciekawe efekty może dać też odzież firmowa z nadrukiem – bluzy odlaskowe, kamizelki, polary czy kurtki. Warto wzbogacić o to swoją kampanię reklamową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *