meble łazienkowe

Design i funkcjonalność atutami nowoczesnych mebli łazienkowych

Będąc miejscem, w którym przebywamy tylko przez krótki czas, łazienka musi być przestrzenią niezwykle funkcjonalną, zarówno w układzie sanitariatów, jak i mebli. Wybór nowoczesnych mebli łazienkowych musi być dokonany w zależności od dostępnej przestrzeni i tego, co chcemy w nich przechowywać. W asortymencie producentów można znaleźć meble łazienkowe z szufladami, drzwiami i półkami, po podstawowe z tylko dwiema szufladami, a wybór należy do nas, jednak musi być dobrze przemyślany.

Meble i akcesoria łazienkowe

Chociaż koncepcja łazienki bardzo się zmieniła, to jej meble i akcesoria pozostały w zasadzie takie same. Obecnie przestrzeń ta traktowana jest również jako miejsce relaksu, w którym można poświęcić się sobie i pielęgnacji ciała, pozostawiając poza nami stres i zmartwienia.Nowoczesna łazienka, aby mogła być określona tym mianem, musi wykazywać idealną równowagę pomiędzy estetyką a funkcjonalnością. Łazienki z przeszłości i te dzisiejsze łączy porządek i czystość. Dlatego konieczne jest, aby wybrać nowoczesne meble łazienkowe, które są poręczne, mają funkcjonalny design i są łatwe do czyszczenia.

Szafki łazienkowe

Najbardziej tradycyjne szafki łazienkowe stojące z nóżkami lub bez są łatwe do ustawienia, a wybór dostępnych modeli jest praktycznie nieograniczony. Oczywiście, przed zakupem nowoczesnych szafek łazienkowych, musimy koniecznie wziąć pod uwagę wymiary i plan naszej przestrzeni, aby uniknąć wyboru nieodpowiedniego mebla. Zazwyczaj stojące szafki łazienkowe są większe od tych wiszących, dzięki czemu mamy więcej miejsca na przechowywanie ręczników, pościeli, kosmetyków do pielęgnacji ciała i wielu innych potrzebnych przedmiotów. Jednak pewną wadą szafek łazienkowych stojących jest fakt, że gromadzi się pod nimi kurz i włosy, co powoduje konieczność ich przesuwania.

Natomiast nowoczesne wiszące szafki łazienkowe w porównaniu z szafkami łazienkowymi stojącymi na podłodze są rodzajem najnowszego trendu, który zdołał natychmiast zdobyć dużą liczbę wielbicieli. Ze względu na swoją najbardziej oczywistą cechę, szafki te pozostawiają kilka centymetrów wolnej przestrzeni na podłodze, dzięki czemu sprzątanie jest niezwykle łatwe. Wiszące szafki łazienkowe często są połączone z lustrem, co rozwiązuje problem wykonywania porannego makijażu, jeśli jesteś posiadaczką toaletki bez lustra.

Podwieszane szafki łazienkowe mocowane są do ściany za pomocą metalowych prętów i wzmocnionych śrub, ale przed wyborem wiszącej szafki łazienkowej należy zweryfikować pewne wymagania. Przede wszystkim obecność kabli lub rur, które mogłyby ulec uszkodzeniu oraz solidność i wytrzymałość ściany. Podwieszane szafki łazienkowe charakteryzują się ultranowoczesnymi liniami, zawijanymi lub prostymi, a także prezentują wszechstronność, która sprawia, że każde pomieszczenie łazienkowe jest szczególne. Podwieszane szafki są idealne i bardzo polecane przy projektowaniu małej łazienki, ponieważ rozjaśniają i zmieniają postrzeganie przestrzeni, czyniąc ją wizualnie większą.

Jak nietrudno się domyślić, łazienka to rodzaj wnętrza wilgotnego i narażonego na agresję detergentów. Biorąc to pod uwagę, nowoczesne meble łazienkowe powinny być wykonane z litego drewna lub materiałów kompozytowych.

Materiały mebli łazienkowych

Meble łazienkowe z litego drewna, podobnie jak w przypadku mebli do innych pomieszczeń w domu, mogą mieć różne struktury materiałowe, ale bardzo często są one wykonane z egzotycznego drewna. Powód tego jest bardzo prosty, to znaczy, że te drewna są łatwe do czyszczenia i nie są narażone na gnicie. Drewna te to bambus, eukaliptus, mahoń i teak.

Również melamina jest używana do produkcji mebli łazienkowych, ponieważ jest łatwa do czyszczenia i znacznie tańsza niż lite drewno. Materiał ten produkowany jest z cząstek drewna umieszczonych pod ciśnieniem i sklejonych, a następnie pokrytych laminatem dostępnym w różnych kolorach, od białego do orzecha, poprzez buk i sosnę. Wykończenia mogą być zróżnicowane, aby nadać meblom bardziej nowoczesny styl.Produkowane są również nowoczesne meble łazienkowe z płyty MDF. MDF to skrót od Medium Density Fiberboard, materiału kompozytowego, który jest mocniejszy niż melamina, ale także cięższy. Wykonany jest z włókien drzewnych sprasowanych w wysokiej temperaturze i jest droższy od melaminy. Podobnie jak melamina, również MDF pokryty jest powłoką, która sprawia, że jest to nowoczesny materiał, który także nadaje się do produkcji nowoczesnych mebli łazienkowych.

Masz problem z urządzeniem małej łazienki, a zależy Ci na posiadaniu kabiny prysznicowej? Sprawdź ten artykuł! https://wnetrzadlaciebie.com/funkcjonalna-mala-lazienka-z-kabina-prysznicowa-aranzacje

Post Author: zoadmino