projektanci mody

Projektanci mody – poznaj wybitnych artystów i zarobki na takim stanowisku!

Moda to dziedzina, która pasjonuje ludzi od lat. W końcu za pomocą odzieży możemy wyrazić siebie oraz swój charakter. Niektórzy podchodzą jednak do tego tematu nieco szerzej i posiadają w domu overlock czy maszyny do szycia Juki, Janome lubBrother, dzięki którym dokonują wszelkich przeróbek krawieckich. Czy podczas szycia zastanawialiście się kiedyś, jacy sławni projektanci zaczynali właśnie w ten sposób? Wiecie, ile zarabia znany krawiec? Warszawa, Kraków, Poznań – czy tylko tam spotkamy wybitnych projektantów mody? Przeczytajcie ten artykuł!

Projektant mody – ile zarabia osoba wykonująca ten zawód?

Każdy nastolatek, zanim wybierze taką ścieżkę kariery, zastanawia się, ile zarabia projektant mody. Otóż zarobki są bardzo zróżnicowane. Ile zarabia początkujący projektant mody? Młodzi, początkujący projektanci zatrudnieni przez marki odzieżowe mogą liczyć na wynagrodzenie wynoszące od 3 do 4 tys. zł. Mając już jakieś doświadczenie, bardzo dobrze opanowane profesjonalne maszyny do szycia (znajdziesz je na https://adamar.pl/) i świetne projekty na koncie, jednak wciąż nie będąc znanym projektantem, można zarobić nawet 5 tys. zł. Skoro na takie stawki mogą liczyć mało znani projektanci, pojawia się więc pytanie – ile zarabia dobry projektant mody? Kreatorzy mody, którzy prowadzą własną działalność, są bardziej znani i działają na zlecenie większych koncernów, mogą liczyć na honorarium w wysokości około 10 tys. zł na miesiąc. Natomiast cenieni i rozpoznawalni projektanci, których ubrania są chętnie wybierane i cieszą się dużą popularnością mogą zarobić nawet więcej niż 30 tys. zł miesięcznie.

Jacy są znani na całym świecie projektanci mody?

Zarówno w Polsce jak i na świecie jest mnóstwo znanych projektantów mody, o których mówi się bezustannie. Znany projektant mody polski to m.in. Dawid Woliński. To właśnie on ukończył ASP w Łodzi na kierunku projektowania ubioru. Jest znany także z roli jurora w popularnym programie telewizyjnym Top Model. Obok niego są także inni projektanci mody. Znani w Polsce są także Duet Paprocki & Brzozowski, którzy także ukończyli ASP w Łodzi. Warto także zwrócić uwagę na Gosię Baczyńską i jej fenomenalne projekty ubiorów. Z pewnością każdy młody kreator mody marzy o takiej sławie, jaką osiągnęła Coco projektantka mody. Nawet po jej śmierci zapachy, kosmetyki oraz ubrania, które stworzyła, wciąż cieszą się dużą popularnością. Kolejną światową sławą w tej branży jest znany wszystkim Giorgio Armani. Jego odzież i perfumy są uwielbiane przez ludzi na całym świecie. Taka popularność jednak wymaga mnóstwa pracy oraz wiedzy, którą można zdobyć studiując projektowanie mody lub czytając blogi tematyczne jak np. https://odziezbiznesowa.pl/.

Post Author: zoadmino