dieta bez liczenia kalorii

Jak schudnąć bez liczenia kalorii?

Odchudzanie często kojarzone jest z koniecznością liczenia kalorii i makroskładników. Oczywiście może to pomóc w procesie zrzucania zbędnych kilogramów, jednak nie jest to konieczne. Żeby nasz organizm zaczął czerpać energię z tkanki tłuszczowej, musimy jeść mniej i więcej się ruszać.

Jak schudnąć bez liczenia kalorii?

Odchudzanie bez liczenia kalorii polega na wprowadzeniu w życie kilku zmian, które pomogą nam schudnąć. Pierwszą zmianą, którą wprowadzimy jest regularne spożywanie posiłków. Możemy jeść 3-5 razy dziennie o stałych porach, co zapobiega podjadaniu. Posiłki powinny być zbilansowane. Oznacza to, że muszą się w nich znaleźć zdrowe tłuszcze, białko i węglowodany. Oczywiście musimy unikać słodyczy i słodkich napojów, jeśli chcemy schudnąć. Produkty te dostarczają do naszego organizmu sporo kalorii w małej porcji. Dlatego powinniśmy je wykluczyć z naszej diety odchudzającej.

Alternatywą dla słodkich napojów mogą być świeżo wyciskane soki warzywno-owocowe, na które ciekawe inspiracje można znaleźć na http://www.e-figura.pl/. Zamiast słodyczy lepiej sięgnąć po owoce. Co prawda zawierają one sporo cukru, ale oprócz tego wiele cennych składników odżywczych. Oprócz cukrów w naszej diecie nie powinny znajdować się tłuste i przetworzone potrawy, czyli popularne fast-foody. Zawierają one sporo kalorii oraz niezdrowego tłuszczu. Zamiast tego warto samodzielnie w domu przyrządzić wersję fit ulubionych przekąsek z dodatkiem np. kaszy. W internecie znajdziemy wiele inspiracji i przepisów na tego typu potrawy.
Zdrowa dieta nie tylko wpłynie na odchudzanie, ale również poprawi funkcjonowanie całego organizmu. Do tego warto stosować sprawdzone sposoby na utratę zbędnych kilogramów, dokładnie opisane w artykule https://www.puffa.pl/2020/03/05/sprawdzone-sposoby-na-utrate-zbednych-kilogramow/!

Co spożywać na diecie bez liczenia kalorii?

Każdy posiłek powinien zawierać białko, tłuszcz i węglowodany. Codziennie powinniśmy spożywać przynajmniej 5 różnych warzyw i owoców. Źródła zdrowych tłuszczy to ryby, owoce morza, orzechy, olej kokosowy, oliwa z oliwek, awokado, nasiona, rośliny strączkowe i jaja. Białko uzyskamy spożywając takie produkty jak mięso, jaja, ryby, owoce morza, rośliny strączkowe, mleko, produkty mleczne, orzechy i soję lub przygotowując przekąski białkowe, o których pisaliśmy w https://zorganizowana.pl/2018/06/05/przekaski-bialkowe-poznaj-nasze-pomysly/. W diecie nie może zabraknąć również węglowodanów złożonych. Ich źródła to pieczywo, makaron, kasza krakowska, ryż, warzywa i owoce. Do słodzenia kawy i herbaty można użyć miodu, oczywiście w małej ilości. Miód zawiera dużo węglowodanów prostych, jednak ma słodszy smak niż cukier. Dzięki temu użyjemy go znacznie mniej do posłodzenia napoju.

Aktywność fizyczna a odchudzanie

W procesie odchudzania ważna jest aktywność fizyczna, a zwłaszcza kiedy nie liczymy spożywanych kalorii. Dzięki temu ewentualną nadwyżkę energii spalimy w czasie ćwiczeń. W odchudzaniu pomocne będą treningi siłowe i cardio. Możemy je wykonywać na siłowni, w domowym zaciszu, korzystając z odpowiednich przyrządów, opisanych m.in. w http://www.e-figura.pl/2021/01/08/przyrzady-do-cwiczenia-nog/ bądź na dworze. Najlepiej ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu. Oprócz treningów, ważna jest także spontaniczna aktywność w ciągu dnia. Są to wszystkie czynności, które robimy w całym dniu. Musimy starać się ograniczać czas, w którym siedzimy bądź leżymy bezczynnie. Jeśli np. oglądamy film, to po jego zakończeniu możemy przejść się na spacer. Zamiast jechać do pracy czy szkoły autem, możemy iść pieszo bądź pojechać na rowerze. Te małe zmiany będą miały duży wpływ na tempo odchudzania.

Post Author: zoadmino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *