Kołdry jak poprawić jakość snu

Jak poprawić jakość snu? Rola kołdry, poduszki i materaca

Sen jest ważną częścią naszego życia. Każdego dnia potrzebujemy pełnej dawki regeneracji, by móc sprawnie funkcjonować. Jak zatem poprawić jakość snu? Najlepiej zacząć od łóżka! Kołdry, poduszki, a także materac są podstawowym narzędziem, które powinno wspomagać ciało w trakcie nocnego odpoczynku. Potrzebne wyposażenie możemy zakupić stacjonarnie oraz online. Przyjrzyjmy się, co powinniśmy wiedzieć przed zakupem każdego z tych 3 elementów.

Kołdra jako element wykończenia

Zacznijmy od kołdry, która zwykle nie jest pierwszym skojarzeniem w kontekście dobrego snu. Jednak to, co otula nasze ciało, może mieć wpływ na jakość regeneracji. Zaraz po zdecydowaniu, czy potrzebujemy kołdry 200×220 lub mniejszego modelu, kluczową kwestią jest określenie, czy nie posiadamy żadnych alergii, ponieważ wypełnienie z pierza i puchu naturalnego może powodować stany alergiczne. Co więcej, latem sięgajmy po lekkie i cienkie kołdry, natomiast zimą wybierajmy modele z wyższą gramaturą. Podczas zimowych miesięcy zdecydowanie sprawdzają się wypełnienia puchowe, dla alergików puszyste, ale syntetyczne, natomiast w okresie letnim warto dodatkowo wyposażyć wnętrza sypialniane w jedwabną bądź satynową pościel, która doda odrobinę chłodu podczas snu.

Wygodna poduszka zadba o nasz odcinek szyjny

Jak wielu z nas zna to uczucie, gdy budzimy się z bólem karku. Nieodpowiednio dobrana poduszka może powodować właśnie takie dolegliwości. Na sam początek warto wymienić ją na nieco twardszy model. Czasem zbyt miękka poduszka sprawia, że ciało nie układa się w odpowiedni sposób. Kolejną opcją jest zakup poduszki ortopedycznej. Jest ona wskazana nie tylko dla osób, które borykają się z poważnymi problemami kręgosłupa, ale można także używać ją profilaktycznie na co dzień. Jednym z najpopularniejszych wariantów są poduszki fale, które stanowią optymalne podparcie dla szyi, a także poduszki anatomiczne z wałkiem.

Materac, czyli baza dla jakościowego snu

Wybór odpowiedniego materaca może się okazać najtrudniejszym wyborem. Nie powinien on być ani za twardy, ani za miękki – a optymalny. Idealny materac powinien być wsparciem dla kręgosłupa i zapewniać ciału anatomiczne ułożenie. Przy bólach kręgosłupa warto rozważyć materace z pianką z pamięcią, które dokładnie dopasowują się do naszego ciała. Prostym trikiem na sprawdzenie odpowiedniej twardości jest nacisk dłonią – po położeniu się na plecy wsuwamy dłoń pod lędźwia. Optymalna twardość będzie, jak dłoń napotka lekki opór ze strony materaca.

Zastanawiasz się jaka pościel poprawi jakość Twojego snu? Zajrzyj tutaj https://wnetrzadlaciebie.com/posciel-ktora-poprawi-jakosc-twojego-snu!

Post Author: zoadmino