Cechy poduszek

Cechy, które należy rozważyć przed wyborem poduszki

Wybór poduszki to decyzja, która może zaważyć na jakości naszego snu i regeneracji, a w efekcie na całym ogólnym samopoczuciu. Sklepy oferują poduszki puchowe lub z innym wypełnieniem w różnych wielkościach, kształtach. Zebraliśmy wszystkie cech, na które warto zwrócić uwagę przed wyborem poduszki dla siebie.

1. Kształt, który zapewnia poprawne ułożenie kręgosłupa

Głównym czynnikiem, który wpływa na ból pleców po nocy jest to w jakim położeniu znajdują się podczas snu. Tu ważną rolę odgrywa również materac, jednak skupimy się na samej poduszce. Jej kształt powinien być dopasowany do naturalnej krzywizny kręgosłupa. W tym celu najlepiej sprawdzają się poduszki anatomiczne, które posiadają specjalne wgłębienia i są odpowiednio wyprofilowane. Mówić możemy tu o różnorodnych kształtach – wałkach, motylkach, poduszkach przypominających fale czy o połączeniu poduszki z wałkiem. Odpowiedni kształt powinien zostać dobrany do potrzeb kręgosłupa oraz do tego w jakiej pozycji najczęściej śpimy. Poduszki 50×70, 50×60 czy 70×80 to tradycyjne prostokątne modele, po które możemy sięgnąć, jeśli nie doskwiera nam ból pleców

2. Wypełnienie wnętrza gwarantem miękkości lub twardości

W tym przypadku zawsze tworzą się dwa obozy. Jeden pełen osób, które nie wyobrażają sobie snu bez twardej poduszki, a drugi, który preferuje bardziej miękkie rozwiązania. Niezależnie, w której grupie jesteśmy, w sklepach znajdziemy model dla siebie. Poduszki puchowe najbardziej miękka opcja znajdująca się na rynku. Zwykle jest wypełniona puchem pochodzącym od kaczek i gęsi. Jeśli preferujemy bardziej twarde poduszki warto postawić na wypełnienie piankowe, kulkowe bądź pierzowe, które jest twardszą wersją niż puch.

3. Antyalergiczność

Punkt niezwykle ważny dla osób borykających się z różnorodnymi alergiami. Niestety produkty z produktami pochodzącymi od zwierząt, czyli wspomnianych wcześniej poduszek z pierzem czy puchem, najczęściej nie sprawdzą się u alergików. Warto również zwrócić uwagę, że niektóre pianki są wykonane z lateksu, co wyklucza ich zakup przez osoby, które mają na niego uczulenie. Przed zakupem należy dokładnie zapoznać się ze składem nie tylko samego wkładu, ale również poszewki. Zalecane materiały dla alergików to bawełna, jedwab oraz len. Na jakie cechy warto zwrócić uwagę przy wyborze poduszek antyalergicznych? Głównie warto sprawdzić, czy posiadają właściwości termoregulacyjne, które umożliwią swobodny przepływ powietrza i jednocześnie zapobiegną nadmiernemu gromadzeniu się roztoczy i drobnoustrojów. Ważne jest żeby taka poduszka szybko wysychała oraz pochłaniała nadmierną wilgoć.

Post Author: zoadmino