jakie wypełnienie kołdry dla dziecka wybrac

Jaki rodzaj wypełnienia pościeli wybrać dla dziecka?

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Dlatego z dużą uwagą wybiera wszystkie produkty, które mają być przeznaczone dla jego pociechy. Od pierwszych miesięcy życia trzeba uważać na to, w co ubiera się dziecko i czym się je karmi. Istotne jest jednak również to, co towarzyszy dziecku w czasie snu. W końcu to w ten sposób spędza kilka, a w pierwszych miesiącach życia nawet kilkanaście godzin dziennie. Dlatego ważna jest pościel dziecięca oraz to, co ją wypełnia. Nawet najbardziej przyjazne ciału pościele dla dziecka to bowiem nie wszystko. Przyjrzeliśmy się więc najpopularniejszym materiałom, którymi wypełnia się poduszki i kołdry dla dzieci. Jakie wypełnienie kołdry dla dziecka będzie najlepsze? Sprawdź!

Pościele dla dzieci – rodzaje wypełnienia kołder i ich charakterystyka

Wybierając kołdrę dla dzieci, można spotkać się z trzema głównymi typami wypełnień. Poza tym na rynku funkcjonuje jeszcze kilka rozwiązań, przeznaczonych przede wszystkim dla alergików, które jednak mogą być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych propozycji.

Jakie wypełnienie kołdry dla dziecka? Kołdry z pierzem

To jedno z najbardziej klasycznych rozwiązań, mających za sobą długą historię. Takie wypełnienie pościeli otrzymuje się z połączenia ptasich piór z puchem. W ten sposób powstają tanie kołdry o cenie konkurencyjnej w stosunku do innych. Problemem dla dzieci może być jednak spora waga i specyficzna konsystencja kołdry z pierzem. Jeśli pościel dla dziewczyny lub chłopca umieścimy na takiej kołdrze, dziecku będzie ją trudno przesuwać, sen może być więc niekomfortowy. W pierzu mogą także gromadzić się bakterie.

Jakie wypełnienie kołdry wybrać? Kołdry puchowe

Mimo że w kołdrach z pierzem znajduje się nieco puchu, kołdry puchowe mocno się od nich różnią. Także są wypełnione naturalnym materiałem, ale w tym przypadku jest to jedynie puch. Z tego powodu są zdecydowanie lżejsze od opisanej powyżej konkurencji, co czyni je dużo bardziej przystępnymi w użyciu dla dzieci, zwłaszcza kilkulatków. Kołdra z puchu dobrze odprowadza też wilgoć. To istotne szczególnie jeśli pytamy jakie wypełnienie pościeli dla dziecka z problemem nocnego pocenia. Minusem są jednak problemy, jakie z takim wypełnieniem mogą sprawiać pościele dla dziecka, które cierpi na alergię.

Jakie wypełnienie kołdry dla dziecka? Kołdry wełniane

Jakie wypełnienie pościeli dla dziecka przy większym budżecie? Kołdry wyprodukowane z wysokiej jakości wełny są zwykle droższe niż te z pierza czy puchu. Zazwyczaj materiałem izolującym jest tutaj wełna z owiec lub wielbłądów. Jedną z jej głównych zalet jest puszystość, która może spodobać się dziecku i pomagać przy problemach z zaśnięciem. Poza tym wełniana kołdra pozwala na świetną cyrkulację powietrza, a jeśli dziecko mocno się spoci, kołdra szybko wyschnie. Zrezygnować muszą z niej jednak oczywiście dzieci uczulone na wełnę i produkty wykonane z tego naturalnego materiału.

Inne rodzaje wypełniania kołder

Trzy powyższe propozycje to najdłużej i najbardziej znane w Polsce wypełnienia dziecięcych pościeli. Na rynku znajdziemy jednak także kilka innych opcji. Jakie wypełnienie kołdry dla dziecka gdy nasza pociecha jest alergikiem lub ma duże problemy ze snem. Do wyboru są między innymi kołdry z wypełnieniem z włókien bambusowych bądź kukurydzianych, a także z jedwabiu lub silikonu.

Kiedy kupić pierwszą kołdrę dla dziecka? To nie takie oczywiste – kliknij i dowiedz się wszystkiego z naszego artykułu: https://zorganizowana.pl/2020/12/18/kiedy-powinnismy-kupic-pierwsza-koldre-dla-dziecka/.

Post Author: zorganizowana