rodzaje wyżywienia w hotelach jakie są

Główne rodzaje wyżywienia w hotelach – wyjaśniamy nazwy

Rezerwując miejsce noclegowe, czy to pensjonat czy hotele w Krakowie centrum, przychodzi nam wybrać spośród kilku opcji wyżywienia. Nie zawsze są one jasno opisane. Wyjaśniamy co się kryje pod tajemniczymi nazwami – jakie rodzaje wyżywienia w hotelach mamy do wyboru najczęściej? Dowiedz się jakie są rodzaje wyżywienia w hotelach i weź je pod uwagę wybierając hotel.

Wyżywienie HB – co to znaczy?

Rodzaje wyżywienia w hotelach należące do często wybieranych to między innymi tak zwany ,,half board”. Co oznacza wyżywienie HB? W cenę pobytu hotel wlicza śniadanie oraz obiad bądź obiadokolację. To o której podawane są posiłki zależy w głównej mierze od miejsca pobytu i tutejszych zwyczajów. Przed rezerwacją warto zapytać obsługę o ten szczegół.

Rodzaje posiłków w hotelu można oczywiście urozmaicić. Co to jest wyżywienie HB plus? W podstawowej opcji half board z reguły nie ma żadnych napojów. Wybierając HB z plusem możemy już spodziewać się napojów bezalkoholowych oraz procentowych trunków. Dzięki utalentowanemu hotelowemu kucharzowi przyjemnie uzupełnimy energię po zwiedzaniu krakowskich atrakcji. A jest ich wiele już w samych Łagiewnikach: https://www.bwkrakow.pl/nablogu/lagiewniki-dlaczego-warto-je-zwiedzic

Rodzaje wyżywienia w hotelach – full board plus

Ta opcja na jedzenie w hotelu obejmuje śniadanie, obiad oraz kolację. W formule full board plus do dyspozycji zwykle są także limitowane napoje do przynajmniej dwóch z trzech posiłków. Te rodzaje posiłków w hotelach są dobrą opcją dla osób, które podczas pobytu nie planują zwiedzać, a chcą tylko wypocząć na przykład na przyhotelowej plaży w egzotycznym kraju. Jeśli chodzi o godziny posiłków, podobnie jak przy HB – to zależy. Rezerwując hotel najlepiej dopytać po prostu obsługi.

Wyżywienia all inclusive – co to oznacza?

Gdy chodzi o jedzenie w hotelu, all inclusive jest najchętniej wybierane podczas urlopowych wyjazdów. Czego się spodziewać po tej opcji? Branża HoReCa przyjmuje za standardowa praktykę śniadania w formie bufetu ,,jesz ile chcesz” i ciepły obiad. All inclusive zawiera też kolację, często podobnie jak śniadanie podawaną w formie bufetu. Te rodzaje posiłków w hotelu  obejmuje tutaj także nielimitowany dostęp do napojów bezalkoholowych jak i tych z procentami. Napoje serwuje się przez przynajmniej 12h. 

W pokojach jest dostępna butelkowana woda. Napoje serwuje się przez przynajmniej 12h. 

Rodzaje wyżywienia w hotelach różnią się także w kwestii samej opcji all inclusive. Niektóre ośrodki noclegowe zapewniają dostęp do jedzenia 24h na dobę oraz oferują warianty premium. Co oznacza wyżywienie ultra all inclusive? W bufetach możemy wypatrywać egzotycznych przysmaków oraz alkoholi wyższej klasy, a napoje bezalkoholowe dostępne są w puszkach i butelkach, nie (jak w standardowej opcji) tylko z dystrybutorów.

Rodzaje posiłków w hotelu – BB i RO

Jedzenie w hotelu nie zawsze jest potrzebne. Jeżeli nocujemy tylko przez jedną noc albo planujemy posmakować lokalnej gastronomii z wielu lokali, warto zainteresować się opcją BB – bed & breakfast. Hotel oferuje nam w tej opcji tylko śniadanie.

Dla niepotrzebujących porannej dawki kalorii przewidziana jest opcja RO – room only. jak nazwa wskazuje, płacimy tylko za pokój, bez żadnych posiłków. Zamiennie z room only funkcjonuje nazwa OV czyli ,,overnight”.

Jedzenie w hotelu – czy warto?

Rodzaje wyżywienia w hotelach są różne. Pozostaje jednak pytanie, czy warto w ogóle decydować się na jedzenie w hotelu. Szczególnie w miastach słynącej z dobrej gastronomii może się to wydawać stratą pieniędzy. Pamiętajmy jednak, że restauracja w hotelu może oferować naprawdę wybitną kuchnię! Ponadto, na urlopie bywa różnie. Co jeśli pogoda się popsuje, albo gorzej się poczujemy i przez jakiś czas nie będziemy wychodzili z hotelu? O tym czy warto jeść w hotelu najlepiej zdecydować po zapoznaniu się z ofertą restauracji i opiniach na temat serwowanych dań.

Jedzenie to nie wszystko – czy wiesz jakie standardy pokoi hotelowych oferują krakowskie obiekty noclegowe? Przeczytaj o nich na Życie Kielc! Kliknij tutaj: https://zyciekielc.pl/urlop-w-krakowie-sprawdz-jakie-standardy-pokoi-hotelowych-masz-do-wyboru-w-tym-miescie/

Post Author: zorganizowana