jaki plecak dla pierwszoklasisty kupić

Plecaki do szkoły dla młodszych dzieci – najważniejsze kwestie

Wakacje bardzo szybko mijają – wkrótce czeka nas zakup nowego plecaka dla pociechy! Słynni producenci – na przykład Coolpack – już dopieszczają swoje oferty pod kątem aktualnej mody! Plecaki do szkoły muszą być oczywiście nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Co wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności, by dobrze trafić z wyborem plecaka do młodszych klas? Dowiedz się jaki plecak dla pierwszoklasisty i nieco starszego dziecka wybrać!


Jaki plecak dla pierwszoklasisty? Lekki i dopasowany rozmiarem

Wybierając plecaki do szkoły dla młodszych dzieci – szeroki wachlarz modeli znajdziesz w sklepach internetowych:
https://plecaki.com.pl – musimy zwracać uwagę, by jak najlepiej służyły kręgosłupowi naszych pociech. Mimo że szafki w szkołach stopniowo stają się standardem, Nie wszystkie placówki dysponują miejscem w których uczniowie mogą zostawiać książki. W związku z tym, plecaki do szkoły dla kilkuletnich dzieci muszą być lekkie pod względem konstrukcji, by jeszcze nie pogarszać problemu nadmiernego ciężaru. Jaki plecak do 1 klasy i nieco starszych wybrać? Nie powinien on przekraczać 15% masy ciała dziecka – w przypadku młodszych pociech lepiej nawet pozostać przy granicy 10%. 

Plecaki do szkoły poza lekkością muszą cechować się niebagatelną wytrzymałością. Dziecięca torba przechodzi w szkole o wiele więcej niż spodziewałby się rodzice! Lekkie i wytrzymałe plecaki oczywiście ma w swojej ofercie Coolpack – marka nie od dziś słynąca z jakości.

Jaki plecak dla pierwszoklasisty czy dumnego starszaka z klasy trzeciej? By plecak był nie tylko komfortowy, ale i funkcjonalny, musi mieć odpowiedni rozmiar. Rozmiary mniejsze niż kartka A4 nie są odpowiednie do szkoły. Nawet jeśli dziecko nie ma dużych podręczników, prędzej czy później będzie musiało przetransportować na przykład blok rysunkowy na zajęcia plastyczne. Plecaki do szkoły nie powinny być szersze niż barki pociechy ani zbyt długie. Odpowiednia długość to maksymalnie kilka centymetrów poniżej talii. Przed zamówieniem plecaka najlepiej dokładnie zmierzyć dziecko i orientacyjnie określić jak zaprezentuje się na nim plecak – każdy producent w opisie torby podaje jej wymiary.

Jaki plecak do 1 klasy i nie tylko – kieszenie i przegródki

Gdy wybieramy plecaki do szkoły dla młodszych dzieci przychodzi zdecydować co do ilości przegródek. Brak przegródek nie jest dobrym pomysłem – książki i zeszyty będą się przemieszczały w trakcie chodzenia. Dla kręgosłupa najlepsze zaś jest symetryczne ułożenie ciężaru. Ucząc dziecko pakować plecak warto wyrobić u niego nawyk lokowania ciężkich rzeczy w dolnej części torby a lekkich w górnej. 

Jaki plecak dla dziecka do 1 klasy? Plecaki do szkoły z dwoma lub trzema przegródkami niezależnie od ogólnej wielkości musi być wyposażony w kieszonki. Modele z rozmaitymi kieszeniami znajdziemy w ofercie Coolpack – ta marka dobrze wie co jest potrzebne w szkole i jak to przechowywać! Portfel, legitymacja szkolna, kalkulator który nie mieści się w piórniku, powinny znaleźć swoje konkretne miejsce w plecaku. Latające po torbie drobiazgi będą bardzo denerwować dziecko, gdy przyjdzie mu szybko znaleźć potrzebne przybory podczas trwania lekcji. 

Plecaki do szkoły mogą też uczyć! Warto zwrócić uwagę na to, że plecak z przegródkami i rozmaitymi kieszeniami motywuje dziecko do dokładnego organizowania swoich przyborów i książek. Taki nawyk przyda mu się nie tylko w szkole, ale i w domu. W końcu to właśnie niezorganizowanie jest najczęstszą przyczyną bałaganu w pokoju!

Plecaki do szkoły – co dodatkowo?

Jaki plecak dla pierwszoklasisty i nie tylko, jeżeli chcemy perfekcyjnie zadbać o plecy pociechy? Warto postawić na plecaki do szkoły na kółkach. Takie mini-walizeczki są bardzo wygodne w codziennym przemieszczaniu się. Poza kółkami mają na wyposażeniu także szelki – taki plecak szkolny to dwa w jednym!

Jaki plecak dla dziecka do 1 klasy? Zimową porą, gdy zmrok zapada bardzo wcześnie, na wagę złota są wszelkie odblaski. Firma Coolpack ma w ofercie coś jeszcze lepszego – plecaki z lampkami LED. Światełka nie tylko zwiększają widoczność dziecka, ale i robią wrażenie na kolegach, a to bardzo ważne dla każdego małego i dużego ucznia!

Szykujesz wyprawkę dla pierwszoklasisty? Dowiedz się jaki plecak do pierwszej klasy kupić! Przeczytaj na Dzieci Świat: https://dzieciswiat.pl/plecak-dla-pierwszoklasisty-na-co-zwrocic-uwage-podczas-zakupow

Post Author: zorganizowana