jak utrzymać porządek w mieszkaniu

Porządek w mieszkaniu – jak go utrzymać? 5 wskazówek dla pedantycznych inaczej!

Nie od dzisiaj słyszymy, że mieszkanie mówi wszystko o jego właścicielu. Ciężko się z tym nie zgodzić – na pewno mówi bardzo dużo o jego podejściu do porządku! Jedni nie mają problemu z utrzymaniem ładu w mieszkaniu, a inni… no cóż! Na szczęście są szafy i meble kuchenne na wymiar – Kraków, Kielce czy inne miasta nie rozczarowują gdy chodzi o producentów – które ułatwiają organizację. Meble nie zaczną jednak sprzątać za nas – dla wszystkich bałaganiarzy mamy 5 prostych sposobów, by w mieszkaniu zapanował nieco mniejszy chaos niż zwykle.

1: Szafy szafy na zamówienie – po prostu schowaj bałagan!

Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem nie tylko dla bałaganiarza są szafy na wymiar Kraków. Suszarka na pranie, drobne akcesoria odzieżowe, sterta butów które ciężko upchnąć na niewielkim regale – tylko się o nie potykamy! Do specjalnie dla nas zaprojektowanej szafy da się upchnąć wszystko, a rozwiązaniem na wagę złota są przesuwne drzwi. Warto na nie postawić szczególnie gdy nie dysponujemy dużą przestrzenią, pozwalającą na swobodne otwieranie drzwi. Jeszcze jedna zaleta? Przesuwne nie otworzą się pod naporem zawartości! Chcesz dowiedzieć się więcej o szafach na zamówienie? Sprawdź stronę doświadczonego producenta -Indeco: https://indecokrakow.pl.

2: Porządek w kuchni – układ szafek

Do dbania o porządek w kuchni na pewno przyczyni się inwestycja w meble kuchenne na wymiar Kraków. Jeżeli będziemy mieli wszystko pod ręką, z dopasowaniem do nawyków w poruszaniu się po kuchni, dużo łatwiej przyjdzie nam odkładanie rzeczy na swoje miejsce. Może nieświadomie uda nam się praktykować multitasking – jedną ręką mieszać zupą, a drugą rozkładać wysuszone sztućce to położonej tuż obok szuflady? Niestety nie wszystkie ułatwienia dla bałaganiarza da się zrobić na zamówienie – meble kuchenne na wymiar Kraków w całej swej funkcjonalności nie rozwiążą za nas problemu brudnych talerzy.

3: Cichy odkurzacz

Dlaczego tak bardzo nie lubimy odkurzania? W dużej części chodzi o generowany przez niego hałas. Z pewnością wybranie cichszego modelu nie zachęci nas do rozpoczęcia regularnych generalnych porządków, ale ten sprzęt przynajmniej przestanie tak bardzo odrzucać. Po wszystkim pozostaje tylko schowanie go do szafy na wymiar Kraków – koniec z potykaniem o odkurzacz. Przecież zawsze stoi nie tam gdzie trzeba i tylko przypomina jak długo go nie włączyliśmy!

4: Po prostu zrób to od razu

Bałagan ma to do siebie, że bardzo łatwo się nawarstwia. Z kilku garnków w zlewie i nieumytego blatu szybko robi się prawdziwy chaos. Ponownie z pomocą w organizacji przychodzą meble kuchenne na wymiar Kraków, ale każdy bałaganiarz powinien wyrobić sobie nawyk robienia porządku automatycznie. Na początku nie jest to łatwe – musimy świadomie odkręcić kran, powstrzymując mózg przed bezrefleksyjnym odłożeniem talerza. Niemniej odruch sprzątania naprawdę nie jest trudny do wyrobienia – wystarczy spróbować!

5: Nie zaczniesz tego potrzebować

Każdy – także osoby pedantyczne – ma w domu masę rzeczy, których nie używa i nigdy już nie będzie. Szafy na wymiar Kraków oczywiście pomieszczą dużą część niepotrzebnych gratów, ale nawet największa szafa wnękowa na wymiar ma swoje ograniczenia. Funkcjonalny projekt, zarówno jak chodzi o szafę jak i meble kuchenne na wymiar Kraków nie zagwarantuje świetnej organizacji jeżeli po prostu zgromadziliśmy za dużo rzeczy. Sentymentom mówimy ,,stop”!

Teraz, już w tej chwili – wstań, weź worek na śmieci, otwórz szafę i wrzuć do niego to czego nie nosisz! Jeśli przez pół roku nie założyłeś tego ubrania (i nie jest to elegancki smoking!), to już na pewno tego nie zrobisz!

Postanowiłeś jednak doczytać do końca? To bardzo miłe! O ile nasze rady są nieco humorystyczne, tak gdy chodzi o szafy na wymiar Kraków jesteśmy zupełnie poważni – to bardzo funkcjonalne rozwiązania. Nie sprzątają za nas, ale przynajmniej trochę motywują. Poukładane rzeczy na półkach skrojonych pod nasze ubrania wyglądają przecież tak ładnie, a poza tym mniej rzeczy na widoku to mniej kurzu do ścierania!

Chcesz zrewolucjonizować swoje sprzątanie? Dowiedz się więcej o meblach na wymiar – kliknij i sprawdź bloga Indeco: https://indecokrakow.pl/blog!

Post Author: zorganizowana