Piękne i łatwe do zrobienia dekoracje na choinki sztuczne

Proste dekoracje na choinki sztuczne, które można wykonać samodzielnie

W okresie przedświątecznym każdy z nas wydaje mnóstwo pieniędzy na prezenty oraz produkty spożywcze. Często nie chcemy także wydawać dodatkowych kwot na dekoracje świąteczne, które zawieszamy na choinki. Przystrojenie drzewka świątecznego nie musi się jednak wiązać z dużymi kosztami. Wiele ozdób na drzewka bożonarodzeniowe możemy wykonać samodzielnie. Jakie dekoracje na choinki sztuczne są proste i szybkie w wykonaniu, a w dodatku nie wydamy na nie zbyt wiele pieniędzy? Sprawdź, jeśli jesteś zainteresowany!

Łańcuch z bibuły – prosta i szybka dekoracja choinki

Jedną z najprostszych i niezwykle ciekawych ozdób na choinki jest łańcuch z bibuły. Wykonania takiej dekoracji uczą się już dzieci uczęszczające do szkół podstawowych, co potwierdza, że jest to banalnie proste. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w dwie dwukolorowe bibuły oraz klej, najlepiej w sztyfcie. Aby wykonać taką ozdobę na choinki sztuczne, należy odciąć z jednej i drugiej bibuły paski o takiej samej szerokości (najlepiej nie większe niż 3-5 cm), rozłożyć je, skleić końce prostopadle do siebie i nakładać raz jeden, raz drugi kolor bibuły na miejsce sklejenia. Kiedy któryś z pasków będzie takiej długości, że nie będzie co przekładać, sklejamy go na końcu, tak jak robiliśmy to na początku. Na koniec wystarczy rozłożyć poskładaną bibułę i ozdoba na sztuczne choinki na pniu czy też te klasyczne drzewka jest gotowa! 

Śnieżynki z papieru – piękne i różnorodne dekoracje na choinki sztuczne

Kolejną bardzo prostą w wykonaniu ozdobą choinkową są śnieżynki z białej kartki papieru. Do ich przygotowania potrzebujemy tak naprawdę niewiele rzeczy. Przede wszystkim należy mieć pod ręką szklankę lub filiżankę, biały blok rysunkowy, nożyczki oraz kolorowe tasiemki. Śnieżynki na choinki sztuczne powstają w bardzo prosty sposób. Na kartce papieru wystarczy położyć szklankę lub filiżankę (do góry dnem) i od jej brzegów odrysować równe koło, które następnie wycinamy przy pomocy nożyczek. Otrzymane kółko składamy na pół kilka razy, aż otrzymamy coś wyglądem przypominającego trójkąt. Jednak co dalej? Czy to już gotowa ozdoba na choinki na pniu? Nie tak prędko! Zanim otrzymamy dekorację, musimy się jeszcze trochę pomęczyć… ale tylko trochę. Trzymając w ręku poskładany kawałek papieru, nacinamy go nożyczkami w różnych miejscach, wycinając trójkąty, kwadraty lub inne figury geometryczne. Dopiero po wykonaniu tej czynności możemy rozłożyć nasze kółko, aby otrzymać przepiękną śnieżynkę! Prawda, że to proste?

Bombki z szyszek – naturalne zawieszki na choinki sztuczne na pniu

Prostym i ciekawym sposobem na wykonanie ozdób na choinki na pniu bądź na klasyczne modele drzewek, jest stworzenie bombek z szyszek znalezionych na przykład w lesie. Jak je wykonać? Otóż nie ma nic prostszego. Do zrobienia takich dekoracji będziemy dodatkowo potrzebować kleju na gorąco, kolorowych tasiemek, koralików, sztucznego śniegu oraz odrobinę czerwonego filcu. Mając pod ręką te przedmioty, możemy zacząć wykonywać nasze dekoracje na choinki sztuczne. Sztuczne dekoracje nie wyglądają tak zjawiskowo, jak te zrobione własnoręcznie, a więc do dzieła! Na początku zastanówmy się, jak będzie wyglądała nasza ozdoba. Na pierwszy ogień możemy zrobić bardzo prostą “bombkę” z szyszki pomalowanej tylko sztucznym śniegiem. Należy do niej przykleić tylko sznureczek, na którym zawiśnie i gotowe. Oczywiście można pokusić się o bardziej urozmaicony wygląd szyszek, na przykład doklejając do nich kolorowe koraliki. Świetnie będzie się również prezentował renifer wykonany z szyszki o czerwonym nosie z filcu i czarnych oczach z koralików. Takie dekoracje na choinki sztuczne z pewnością sprawią, że choinki na pniu będą wyglądały bardzo oryginalnie!

Szukasz większej ilości inspiracji, aby wykonać piękne ozdoby na choinkę? Ciekawe pomysły na dekoracje bożonarodzeniowe znajdziesz na https://wnetrzadlaciebie.com/oryginalne-ozdoby-choinkowe-sprawdz-jak-je-wykonac!

Post Author: zoadmino