Koszule z logo firmy dla kelnerów - odpowiedni strój dla kelnera

Pracownik wizytówką lokalu – jak powinien się ubierać kelner eleganckiej restauracji?

Lokale gastronomiczne w polskich miastach prześcigają się w wymyślaniu nowych pozycji do karty dań. Rynek rośnie, a więc rośnie konkurencja! Posiadając elegancką restaurację powinniśmy zadbać o każdy szczegół, by wyróżnić się na tle podobnych lokali i zostać pozytywnie zapamiętanym przez gości. Koszule z logo firmy dla kelnerów mogą w tym pomóc, ale na co jeszcze zwrócić uwagę przy pracowniczych uniformach? Jakie Sprawdź!

Koszula kelnerska – jaka powinna być?

Gdy mowa o eleganckich restauracjach nie ma miejsca na koszulki polo z nadrukiem. Ubranie kelnerskie oczywiście musi być wygodne, ale ta sprawa schodzi na drugi plan – najważniejsze są walory wizualne. 

Elegancka koszula dla kelnera powinna być biała. To uniwersalny kolor, dodający szyku każdemu mężczyźnie. Na białej koszuli świetnie będzie wyglądało logo i nazwa lokalu, umieszczone dzięki technice haftu komputerowego. Haft komputerowy gwarantuje, że logo będzie wyglądało estetycznie – to ,,najładniejsza” metoda nadruku, Ponadto jest wytrzymała – kolory zachowają intensywność, a kelnerskie koszule oczywiście trzeba często prać.

Kluczowa decyzja jaką należy pojąć to fason koszuli. Koszule ,,normalne’ – tak zwany ,,custom fit” są pozbawione przeszyć i nie podkreślają dokładnie sylwetki. Sprawdzą się na mężczyznach, którym nieco dalej do atletów, ale i nie jest to zbyt elegancka opcja. Do wysokiej klasy restauracji zdecydowanie lepiej wybrać koszule regular fit lub – jeśli nasi kelnerzy są szczupli – slim fit, czyli posiadające większe wcięcie w talii. Sylwetka będzie w nich wyglądała o wiele lepiej dzięki przeszyciom podkreślającym atuty.

Kolejna sprawa to dobór materiału. Bawełniana koszula może mieć różną grubość – trzeba dopasować ją do temperatury panującej w lokalu. Jeśli restauracja posiada ogródek, przydadzą się przynajmniej dwie koszule z logo firmy – na lato i na zimne dni. Dobór grubości koszuli jest ważny dla komfortu kelnera – jeśli od chłodu bedą trzęsły mu się ręce, goście na pewno zwrócą na to uwagę. Także strugi potu spływające po czole nie wyglądają elegancko, ale luźne koszulki z logo firmy wciąż nie wchodzą w grę! Wybierz po prostu ubranie o mniejszej gramaturze.

Zapaski kelnerskie – eleganckie i funkcjonalne

Drugi funkcjonalny i elegancki atrybut kelnera to zapaska. Ten przewiązywany w pasie element stroju jest wręcz niezbędny! Zapaska kelnerska idealna do restauracji wysokiej klasy powinna być w stonowanym kolorze – najlepiej czarnym – dopasowana długością do wzrostu kelnera. Niezbędne jest wyposażenie jej w dużą kieszeń, która pomieści na przykład notes wykorzystywany przy odbiorze zamówień. 

Kupując zapaskę dla kelnera konieczne jest zwrócenie uwagi na jakość materiału. Powinien być odporny na zagniecenia, a wysoka jakość barwnika gwarantować wytrzymałość koloru w starciu z częstym praniem. Mocne wiązanie zapobiegnie przemieszczaniu się akcesorium podczas ,,biegania” po sali.

Zapaska kelnerska z logo firmy? Świetny pomysł – to kolejny sposób na zapamiętanie go przez gości! Tak jak w przypadku koszuli, dobrym wyborem będzie elegancki haft komputerowy naniesiony na kieszeń.

Dlaczego elegancka odzież kelnerska jest tak ważna?

Wyjście do eleganckiej restauracji z reguły wiąże się z ważnym wydarzeniem. Goście chcą, by podczas randek czy spotkań biznesowych wszystko było dopięte na ostatni guzik. Obowiązkiem restauratora jest zagwarantowanie im tego. Idealnie ubrany kelner, znający się na obsługiwaniu wymagających gości to ,,być albo nie być” w restauracji. Błędy popełnione na kuchni można zrozumieć i wybaczyć, ale brak profesjonalizmu obsługi nie!

Post Author: zoadmino