Zegarek w stylu casualowym typu smartwatch

Zegarek w stylu casualowym – czy obowiązują jakieś zasady?

Zegarki coraz częściej pełnią rolę stylowego i zgodnego z najnowszymi trendami dodatku, a nie tylko narzędzia, którego zadaniem jest informowanie o aktualnym czasie.

Przyczynił się do tego z pewnością rozwój branży – ciągle powstają zupełnie nowe i odmienne od swoich poprzedników modele, a także całe kolekcje zdobywające szybko popularność wśród osób w różnym wieku.

Czy istnieją jakieś zasady, którymi należy kierować się, wybierając zegarek do stylizacji w stylu casualowym? Jakie zegarki pasują do takiego luźnego stroju? Zapraszamy do lektury!

Jak wybrać zegarek do stroju w stylu casualowym?

Styl casualowy, codzienny, cechuje się większą dowolnością i możliwością wyrażania strojem i dodatkami swojego charakteru, w przeciwieństwie do business formal czy business smart, w których każdy element stylizacji ma znaczenie i musi być dokładnie przemyślany.

Biorąc to pod uwagę, można stwierdzić, że w stroju casualowym ograniczeniem jest nasza kreatywność i wyobraźnia!

Szybko zmieniająca się moda i pojawianie się zupełnie nowych trendów sprawia, że ciężko za nimi nadążyć – warto jednak bazować w swoim stylu na własnych podstawach, dobierając do niego modne elementy i zostawiając miejsce na nutkę elegancji.

Do stylu casualowego, chętnie wybieranego na co dzień, przenikają różne części z bardziej oficjalnych stylizacji. Zgodnie z najnowszymi trendami są one często łączone z luźnymi, często sportowymi dodatkami – sportowe obuwie i masywny zegarek na gumowym pasku założone do eleganckiej sukienki dziś nie rażą już tak jak jeszcze kilka lat temu.

Jakie rodzaje zegarków pasują do stylu casualowego?

Do stylu casualowego, dzięki temu, że nie posiada konkretnych i jednoznacznie określonych zasad ubioru, możemy dopasować wiele różnych zegarków. Poniżej przedstawiamy przykładowe rodzaje czasomierzy, które mogą stać się doskonałym dodatkiem do stylizacji noszonej na co dzień.

Zegarki na gumowym pasku

Zegarki w stylu sportowym najczęściej występują w wersji na pasku wykonanym z tworzywa sztucznego. Warto jako przykład podać chociażby cieszącą się ogromną popularnością serię G-Shock japońskiej marki Casio, na temat której więcej informacji znajduje się w artykule https://happytime.com.pl/blog/zegarek-meski-casio-stylowy-i-funkcjonalny-dodatek-na-kazdy-dzien.html

Te zegarki są niezwykle funkcjonalne i wytrzymałe, ale dzięki swojemu interesującemu i dość masywnemu wyglądowi stały się dodatkami wybieranymi do codziennych stylizacji zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.

Taki model czasomierza to świetny sposób na przełamanie eleganckiej stylizacji, dodanie jej nieco sportowego charakteru i wprowadzanie do niej koloru (zegarki często występują w intensywnych odcieniach)

Zegarki na skórzanym pasku

Czasomierze, które idealnie pasują do garnituru czy skromnej damskiej sukienki, są doskonałym wyborem także na co dzień.

Najczęściej są utrzymane w stylu minimalistycznym, bez zbędnych dodatków czy zdobień, jednak nie trudno także o modele z różnymi funkcjami i bardziej wyróżniającymi się tarczami.

W przypadku bardziej stonowanej stylizacji zegarek może ją ożywić – wystarczy zdecydować się na model o pasku w interesującym kolorze.

Smartwatche 

Chociaż smartwatche możemy zakupić w jednej ze wspomnianych powyżej wersji (na skórzanym lub gumowym pasku albo na bransolecie), postanowiliśmy umieścić je w osobnej kategorii.

Smartwatche szybko skradły rynek zegarków i dzięki temu, że występują w wielu rożnych stylach, nie są przeznaczone wyłącznie dla fanów aktywności i ubierania się w sportowym stylu na co dzień.

Smartwatch na delikatnej bransolecie w stylu “mesh” w kolorze srebrnym lub złotym to idealny wybór dla wszystkich lubiących minimalizm, ale i funkcjonalność.

Post Author: zoadmino