Kraków

Najpiękniejsze dzielnice Krakowa – poznaj urokliwe miejsca stolicy Małopolski

Kraków od zawsze uważany jest za jedno z piękniejszych polskich miast. Stare kamienice, zielone alejki oraz duża ilość atrakcji sprawia, że turyści z całej Polski, a także i zza granicy przyjeżdżają odwiedzić liczne zakątki stolicy Małopolski. Hotele w Krakowie blisko centrum, takie jak np. hotel Best Western Kraków, kuszą przyjezdnych wspaniałą lokalizacją oraz szeroką ofertą. W jakich dzielnicach najlepiej jednak znaleźć nocleg bądź po prostu spędzić miło czas? Sprawdź!

Historyczny Kazimierz – również w nowej odsłonie

W stolicy Małopolski znajdziemy liczne atrakcje oraz hotele. Kraków Kazimierz to dzielnica, o której nie można zapomnieć, będąc w tym mieście. Na jej terenie znajdziemy wiele ciekawych zabytków, takich jak chociażby Stara Synagoga. Niemalże na każdym kroku ujrzymy również piękne kościoły oraz klimatyczne kamienice. W ciągu dnia warto zatem zwiedzić cały Kazimierz. Wieczorem zobaczymy go jednak w nieco innej odsłonie. Tętniące życiem restauracje czy puby zachęcają spragnionych zabawy turystów do rozerwania się po całym intensywnym dniu.

Kazimierz jest nazywany od dawna dzielnicą Żydowską. Wszystko dlatego, że to właśnie tutaj mieszkało bardzo dużo Żydów – ich wpływ można zobaczyć w tym miejscu na każdym kroku. Wieczorem zobaczymy go jednak w nieco innej odsłonie. Oprócz wielu kościołów i synagog, znajdziesz tu klimatyczne kawiarnie, restauracje, puby i kluby. Dopiero, kiedy słońce zajdzie za horyzontem zaczyna się tu prawdziwe życie. Warto przespacerować się ulicami Kazimierza i zobaczyć, jakie pozostałości z dawnych lat tutaj pozostały. Znajdziesz wiele starych budynków. Udaj się na ulicę Szeroką, aby zobaczyć sklepy z szyldami stylizowanymi na stare czasy. 

Dębniki – dla spragnionych ciszy w mieście

Dębniki to kolejna dzielnica, którą powinien odwiedzić każdy turysta. Miejsce to słynie przede wszystkim z Zakrzówka, czyli starego kamieniołomu wypełnionego wodą. Co prawda w akwenie tym nie można się kąpać, jednak idealnie niebieska tafla robi naprawdę spore wrażenie. Cały zbiornik jesteśmy w stanie obejść dookoła, podziwiając przy okazji malownicze krajobrazy oraz spoglądając na panoramę Krakowa. 

W tej dzielnicy na pewno nie będziesz się nudzić. Znajduje się zaraz przy Wiśle, dlatego możesz odwiedzić Bulwary i na kocu odpocząć przyglądając się rzecze. Blisko znajdziesz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manghha. W środku czekają na Ciebie ciekawe wystawy i ciekawe zajęcia np. składanie origami, czy tradycyjna ceremonia parzenia herbaty. Możesz także przejść się ścieżką blisko Wisły i podziwiać piękny krajobraz. 

Kleparz – dzielnica blisko rynku 

Wysiadając na peronie na dworcu głównym w Krakowie jesteś już prawie w dzielnicy Kleparz. Dlatego też przyciąga wielu turystów. Przylega do niej Barbakan i słynna Brama Floriańska. Jednak jeśli chodzi o sam Kleparz, najczęściej turyści odwiedzają Pomnik Grunwaldzki na placu Matejki oraz kościół św. Floriana. Ciągnie się tutaj linia tramwajowa, dlatego możesz bez problemu przemieszczać się po okolicy, jeśli nie masz ochoty na spacer. 

Pogórze – alternatywa dla zatłoczonych miejsc 

Pogórze to obszerna dzielnica Krakowa, która warto odwiedzić podczas swojej wyprawy po tym mieście. Dlaczego? Jest tu pełno atrakcji! Kładka Ojca Bernatka, tęczowe schody, Kopiec Kraka, Kamieniołom Liban, Muzeum MOCAK, Zalew Bagry i wiele innych. Uwierz mi, wybierając się w ten zakątek miasta możesz liczyć na cały dzień emocji i zwiedzania. 

Warto także odwiedzić Fabrykę “Emalia” Oskara Schindlera i poznać trochę historii. Podgórze to miejsce, gdzie podczas wojny znajdowało się żydowskie getto.  

Podgórze to miejsce pełne uroku, ciekawych restauracji i klimatycznych kawiarni. Na pewno pozytywnie Cię zaskoczy. 

Jaka jest najlepsza dzielnica Krakowa? Trudno stwierdzić. Każda z nich ma unikalny klimat i przyciąga różnych turystów. Dlatego warto przyjechać do Krakowa na parę dni i dokładnie zwiedzić to miasta. Odwiedź nie tylko popularne zabytki i miejsca – poszukaj zakątków, które nie są tak znane w różnych dzielnicach. 


Post Author: zoadmino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *