buty salomon do biegania w terenie jakie modele

Buty Salomon do biegania w terenie – jakie serie są najlepsze?

Buty Salomon do biegania w terenie to wybór zarówno początkujących biegaczy trailowych, jak i doświadczonych ultramaratończyków. Chcesz postawić na tę markę? Słusznie – jest doprawdy niezawodna. Jakie kolekcje powinny Cię zainteresować? Podpowiadamy, byś łatwo odnalazł się wśród propozycji francuskiego giganta.

Jakie buty do biegania w terenie? Kluczowe cechy

Decydując o wyborze butów do treningów w nieutwardzonym terenie należy zwrócić uwagę na:

  • głębokość bieżnika – musi być znacznie bardziej agresywny niż w modelach na asfalt
  • amortyzację – średnią, przez którą nie czuć kamieni, ale nie zaburza stabilności kroku na zróżnicowanym podłożu
  • materiały cholewki – tylko naprawdę wytrzymałe modele nie przedrą się podczas biegu terenowego
  • lekkość – urozmaicony teren męczy sam w sobie, więc buty muszą być lekkie (do 350 gramów), by nie dokładały stopom wysiłku

Najlepszym sposobem jest po prostu stawianie na renomowanych producentów. Buty Salomon do biegania w terenie są doskonale dopasowane do warunków treningowych, więc możesz stawiać na nie w ciemno. Po Twojej stronie lezy tylko wybór serii.

By mieć gwarancję co do oryginalności wyposażenia, zakup je u oficjalnego dystrybutora. Na polskim rynku jest to sklep Megaoutdoor – zobacz: https://megaoutdoor.pl/buty_salomon_do_biegania_teren. Kupując tutaj zyskujesz pewność, że interesujące Cię obuwie naprawdę cechuje kunszt wykonania i najwyższe właściwości techniczne.

Która kolekcja dla trailowych biegaczy sprawdzi się u Ciebie?

Buty Salomon do biegania w terenie z kolekcji Sense Ride

Sense Ride to seria uniwersalna. Sprawdza się na mieszanym terenie. Jeżeli na Twojej ścieżce biegowej znajduje się asfalt na przemian z ubitą glebą, będą mogły wykazać swój pełny potencjał. Najlepiej spisują się na krótkich dystansach pokonywanych w wysokim tempie.

Dzięki średniej amortyzacji bezpiecznie pobiegniesz w nich po twardym podłożu, ale wciąż będziesz wyraźnie czuł podłoże. To cenne przy technicznych szlakach pełnych nierówności, wymagających od biegacza perfekcyjnego kontrolowania kroku. But Ci w tym pomoże – pozostaje stabilny i przyczepny na nieutwardzonej ścieżce. Pianka oddaje energię, zaś konstrukcja buta jest tak lekka, że nadaje się nawet na ultramaratony. W przodzie jest dużo miejsca na palce, co spodoba się biegaczom z szerokimi stopami.

Do rozwijania dużych prędkości na ubitej ścieżce przeplatanej asfaltem, modele z kolekcji Sense Ride sprawdzają się fantastycznie.

Trailowe Salomon Pulsar Trail

Według niektórych doświadczonych biegaczy nowe modele Pulsar Trail wypadają jeszcze bardziej profesjonalnie niż kolekcja Sense Ride. Decyduje o tym nie tyle specyfika kolekcji, ile indywidualne preferencje.

Zastosowanie jest podobne – mieszany teren, treningi na każdym dystansie. Jest mocniej zamortyzowany, więc jeśli preferujesz miękkie obuwie, Pulsar może okazać się lepszym wyborem od Sense Ride. Będzie też lepszy na długie wyprawy treningowe, mniej nastawione na bicie rekordów tempa.  Konstrukcja ułatwia lądowanie na śródstopiu i tacy biegacze poczują się w Pulsar Trail najwygodniej.

Salomon Ultra Glide – kiedy są najlepsze?

Ultra Glide to kolekcja przeznaczona na twardy teren. Wysoki poziom amortyzacji, jakiego nie powstydziłyby się modele asfaltowe, daje upragniona wygodę na skałach. Dobry wybór dla górskich biegaczy, szczególnie na długie wyprawy, gdy to właśnie amortyzacja jest na wagę złota. Dodatkowo cholewka została wzmocniona folią Profeel Film, chroniącą stopę przed ostrymi skałami.

Dzięki odwróconej podeszwie Reverse Camber te Salomon do biegania w terenie wspomagają przetaczanie stopy od pięty do palców. Będą więc dobrym wyborem dla sportowców biegających z pięty.

Kultowe Salomon do biegania w terenie – seria Speedcross

Speedcross to jedna z najbardziej znanych i cenionych kolekcji butów Salomon. W Speedcrossach występują zawodowi biegacze ultramaratonów, a każdy kolejny model służy za wzór innym producentom trailówek. 

Te buty Salomon do biegania w terenie są przeznaczone przede wszystkim dla doświadczonych biegaczy, którzy kochają trenować w bardzo trudnych warunkach. Ich żywioł to grząski, mokry teren. 

Bardzo wysoka przyczepność nie zawodzi na błocie, topniejącym śniegu bądź zbiegach po mokrej trawie. Wyjątkowa lekkość i najnowocześniejsze technologie służące dopasowaniu do stopy gwarantuje pewny, łatwy krok na wymagającej trasie. 

Co tu dużo mówić – są niezastąpione dla tych, którzy poważnie traktują biegi terenowe. Jeśli masz już za sobą wiele kilometrów trailowych biegów, Speedcross okażą się najlepszymi butami, na jakie do tej pory trafiłeś. 

Początkujący trailowiec nie wyciągnie z nich pełnego potencjału. Lepiej zostawić je na późniejszy etap zaawansowania sportowego, a na kilku-kilkunastokilometrowe biegi po ubitym terenie pozostać przy trzech wcześniej wymienionych kolekcjach.

Salomon do biegania w terenie to przede wszystkim 4 najpopularniejsze kolekcje, zaprojektowane od początku do końca z myślą o trailowcach. Która seria sprawdzi się w Twoim przypadku? Wszystko zależy od Twoich preferencji oraz specyfiki treningów. Sprawdź modele u oficjalnego dystrybutora francuskiej marki na polskim rynku – Megaoutdoor – by z całą pewnością sprawić sobie oryginalną parę!

Post Author: zorganizadmin