książki o finansach mogą zmienić twoje życie

Top 5 – najlepsze książki o finansach

Chcesz lepiej zapanować nad domowym budżetem? Szukasz nowych źródeł zarabiania pieniędzy? Zastanawiasz się, w co zainwestować swoje środki? W takim razie potrzebna Ci sprawdzona wiedza. A właśnie taką zawierają sprawdzone książki o finansach. Podpowiadamy, od jakich tytułów zacząć – poznaj top 5 najlepszych tytułów o tej tematyce.

1 “Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” – Robert T. Kiyosaki

Zgodnie z tytułem, zamierzeniem tej książki jest przekazanie tego, czego bogaci ludzie uczą swoje dzieci w kwestiach związanych z finansami. Robert Kiyosaki przekonuje, że biedniejsi ludzie tej wiedzy po prostu nie posiadają. I chce im to wynagrodzić.

Pewnie dlatego na rynku książki o finansach jego praca zajmuje zaszczytne miejsce wśród największych bestsellerów. Nie męczy teoretyzowaniem; skupia się na praktycznych zagadnieniach związanych z pieniędzmi. Pokazuje, w jaki sposób należy postępować, by wziąć sprawy związane z finansami w swoje ręce i zacząć pomnażać własne pieniądze.

2 “Śmierć z zerem na koncie” – Bill Perkins

Książki o finansach często traktują o tym, jak zarobić pieniądze, które zabezpieczą Twoją przyszłość. Bill Perkins podchodzi jednak do tego tematu w nowatorski sposób. Przekonuje, że nie warto obsesyjnie oszczędzać i odkładać realizacji marzeń na później.

Nie znaczy to jednak, że namawia Cię do wydania wszystkich pieniędzy na błahostki i chwilowe zachcianki. Perkins uczy, jak mądrze zarządzać swoimi finansami, by efektywnie i kreatywnie spędzać czas wolny. Dzięki niemu dowiesz się, ile tak naprawdę trzeba odkładać na przyszłość – jak żyć, by faktycznie umrzeć z zerem na koncie.

3 “Finansowa pewność” – Dan Lok

Finansowa pewność to coś, o czym marzy wielu z nas. Dan Lok, multimilioner, który zrobił na rynku finansowym zawrotną karierę, postanowił więc napisać o niej książkę. Sam ma na polu zdobywania finansowej pewności spore doświadczenie – gdy zaczynał zmieniać swoje życie, ciążył mu dług 150 tysięcy dolarów.

Jego książka pomoże przedsiębiorcom w rozwoju ich firmy, menedżerom w poszukiwaniu strategii biznesowych, sprzedawcom w poprawieniu wyników. To autorskie strategie Loka, które może zastosować każdy, kto chce rozpocząć własną działalność i uniezależnić się od pracodawcy oraz życia “od pierwszego do pierwszego”.

4 “Zasady zwycięzców” – Bodo Schafer

Bodo Schafer to ceniony trener finansowy, który na co dzień zajmuje się doradztwem dla zamożnych inwestorów. Jego książka “Zasady zwycięzców” nie jest jednak wcale skierowana do milionerów. Wręcz przeciwnie – pokaże Ci, w jaki sposób to Ty możesz wkrótce dołączyć do tego prestiżowego grona.

Schafer zdefiniował i opisał 30 zasad, które mogą Cię doprowadzić do zarobienia pierwszego miliona. Poznasz narzędzia, które pomogą Ci zyskać finansową wolność. Kiedy każdego dnia przeczytasz jeden rozdział i wdrożysz jego pomysły w życie, już po miesiącu zauważysz różnicę.

5 “Jak zbudować bogactwo oraz jak je później zachować” – Rainer Zitelmann

Ta książka to podręcznik do bogacenia się. Z jego kart poznasz zagadnienie inwestowania antycyklicznego czy rolę szczęścia w osiąganiu bogactwa. W pierwszej części poznasz sposoby na budowanie kapitału i psychologię bogactwa. W drugiej znajdziesz strategie inwestowania, które umożliwią Ci utrzymanie i pomnażanie majątku.

Rainer Zitelmann pomoże Ci unikać pułapek i złych doradców. Po lekturze tej książki o finansach będziesz znacznie mądrzej korzystać ze swoich pieniędzy i zaczniesz szerokim łukiem omijać zbyt ryzykowne inwestycje.

Podsumowanie: jakie są najlepsze książki o finansach?

Książki o finansach to lektury, które sprawdzają się w praktyce. Jeśli przeczytasz tytuły, które polecamy, i zastosujesz ich założenia, odczujesz zmiany we własnym portfelu. By odmienić swoje podejście do finansów, przeczytaj książki takie jak “Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” czy “Finansowa pewność”.

“Śmierć z zerem na koncie” może wręcz zmienić całe Twoje podejście do życia. Z kolei “Zasady zwycięzców” i “Jak zbudować bogactwo…” to praktyczne podręczniki dla ludzi, którzy chcą zarabiać większe pieniądze. Tym książkom warto zaufać!

Źródło pobrania zdjęcia głównego: Oficjalny Instagram OSMPower

Post Author: zoadmino